Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów
Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego
Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.
Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.
Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.
Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP
wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu BHP wskazane przez ankietowanych:
Inne wskazywane zalety to:
- Szkolenia i konferencje online
- Obsługa klienta
- Wzory dokumentów
Takie wyniki zobowiązują!
Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu BHP. Jednocześnie nie spoczywamy na laurach – zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.
Powiedz nam proszę, jakich tematów, materiałów lub nowych funkcjonalności oczekujesz od Portalu BHP. W podziękowaniu za wypełnienie ankiety przygotowaliśmy drobne upominki.
Redakcja Portalu BHP
Będą zmiany w przepisach dotyczących bhp w budownictwie?
4 kwietnia w siedzibie UDT obradowali członkowie Rady Głównego Inspektora Pracy do Spraw Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie oraz Zespołu Trójstronnego do Spraw Budownictwa i Gospodarki Komunalnej przy ministrze transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Tematem były zmiany w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych.
Zaproponowano m.in. uszczegółowienie przepisów w zakresie informacji, jakie powinna zawierać Instrukcja Bezpiecznego Wykonywania Robót (IBWR).
Polska Izba Gospodarcza Rusztowań wspólnie z Instytutem Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego zaproponowała wprowadzenie do rozporządzenia m.in. 12 definicji, w tym definicji rusztowania i odróżnienia go od podestu ruchomego. Izba oczekuje też wprowadzenia obowiązku certyfikacji rusztowań, który ma gwarantować bezpieczeństwo konstrukcji. Celem tych zmian jest podniesienie kultury bezpieczeństwa przy stawianiu i eksploatacji rusztowań. Jest to konieczne ze względu na problem wypadków – według danych inspekcji pracy, ogółem na rusztowaniach zdarzyło się w 2012 roku 155 wypadków, w tym 23 śmiertelnych i 48 ciężkich. Z doświadczeń UDT wynika, że najczęstszą przyczynę wypadków stanowią błędy eksploatacyjne.
Przedstawiona została także informacja na temat działalności kontrolnej i prewencyjnej PIP w 2012 r. w budownictwie. Z przeprowadzonych ponad 5,9 tys. kontroli w firmach budowlanych wynika, że główną przyczyną wypadków jest tolerowanie odstępstw od wymagań przepisów i zasad bhp, co wynika z przeciętnie niskiego poziomu wiedzy o bhp, zwłaszcza w małych firmach.
Marcin Papierz
Podobne artykuły
- PIP chce zmian w przepisach, które wpływają na skuteczność jej działań kontrolnych29.03.2018
- Rozporządzenie w sprawie bhp przy obsłudze żurawi – stary projekt w nowej odsłonie05.03.2018
- Zobacz, jakie efekty przyniosły kontrole PIP w 2017 r. w zakresie bhp03.07.2018
- Nowe substancje chemiczne trafią na listę wykazu rakotwórczych substancji w miejscu pracy16.10.2018
Podobne porady
- PIP chce zmian w przepisach, które wpływają na skuteczność jej działań kontrolnych
- Rozporządzenie w sprawie bhp przy obsłudze żurawi – stary projekt w nowej odsłonie
- Zobacz, jakie efekty przyniosły kontrole PIP w 2017 r. w zakresie bhp
- Nowe substancje chemiczne trafią na listę wykazu rakotwórczych substancji w miejscu pracy