Poleć znajomemu

Będzie nowy szef PIP

Będzie nowy szef PIP

Szefowa Państwowej Inspekcji Pracy, Iwona Hickiewicz, złożyła dymisję. Kandydatem na nowego szefa PIP jest Roman Giedrojć. Były zastępca z GIP w latach 2006-08, były poseł AWS, dziś radny PiS i kierownik słupskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy. Ostateczną decyzję, co do jego kandydatury podejmę Marszałek Sejmu po zaopiniowaniu jej przez Radę Ochrony Pracy.

19 stycznia br. Iwona Hickiewicz, dotychczasowa szefowa Państwowej Inspekcji Pracy, podała się do dymisji. Poważnym kandydatem, który może ja zastąpić jest Roman Giedrojć długoletni pracownik PIP.

Głównego Inspektora Pracy powołuje i odwołuje marszałek Sejmu po zasięgnięciu opinii Rady Ochrony Pracy i właściwych komisji. Jutro, czyli 26 stycznia 2016 r., zbiera się ROP i z cała pewnością zaopiniuje zarówno dymisję Iwony Hickiewicz, jak i kandydaturę Romana Giedrojcia. Natomiast swoją opinię w tej sprawie wyrażą, 28 stycznia br., podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. kontroli państwowej posłowie. Niemniej jednak ostateczną decyzje podejmie Marszałek Sejmu.  

Nowy GIP 


Zarówno dotychczasowa szefowa PIP, jak i kandydat na jej stanowisko swojej kariery zawodowe wiążą z Państwową Inspekcją Pracy.

Iwona Hickiewicz związana jest z Państwową Inspekcją Pracy od1993 r.. 16 lipca 2012 r. została powołana przez Marszałek Sejmu RP Ewę Kopacz na stanowisko głównego inspektora pracy.

Roman Giedrojć – obecnie, od 1994 r., szef Okręgowego Inspektoratu Pracy w Słupsku. Swoją karierę w PIP zaczął w 1985 r. W latach 2006-08 był również zastępcą Głównego Inspektora Pracy.

Ponadto Roman Giedrojć był posłem III kadencji. W 2014 r., uzyskał mandat radnego sejmiku województwa pomorskiego z list Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydat na GIP potwierdza swoją kandydaturę jednak jej nie komentuje czekając na decyzję sejmowej komisji ds. Kontroli Państwowej i Marszałka Sejmu.

Autor: 

Kinga Grodzicka-Lisek