Bezpieczeństwo pracy na targach ITM Polska 2011

Marcin Papierz
18.07.2011AKTUALNE


16 800 osób z Polski i z zagranicy odwiedziło w tym roku targi ITM Polska. Zwiedzający mogli zobaczyć zaawansowane technologicznie maszyny i zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami przemysłowymi prezentowanymi przez ponad 900 wystawców. Podczas największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów nowoczesnych technologii przemysłowych nie zabrakło także tematów związanych z bezpieczeństwem pracy.


Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle to jeden z siedmiu salonów branżowych składających się na targi ITM Polska Jest on organizowany co dwa lata, naprzemiennie z targami SAWO. W tegorocznej edycji udział wzięło 42 wystawców, którzy prezentowali środki ochrony osobistej i zbiorowej, zestawy pierwszej pomocy, zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości, środki utrzymania czystości, meble socjalne, aparaturę pomiarową, znaki bezpieczeństwa, a także szkolenia i wydawnictwa. Doradztwem służyli przedstawiciele czołowych instytucji: Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Dozoru Technicznego oraz Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. Patronat nad salonem objął Główny Inspektor Pracy.


Ekspozycji towarzyszył interesujący program konferencji i pokazów, których duża część odbyła się w sali konferencyjnej wybudowanej w pawilonie nr 6, w bezpośrednim sąsiedztwie stoisk wystawców. Atrakcją targów były przede wszystkim dwie duże konferencje: „Nowe zagrożenia w przemyśle - nanotechnologie” zorganizowana przez Państwową Inspekcję Pracy oraz „Bezpieczeństwo eksploatacji maszyn, urządzeń i budynków” Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego.


Konferencje nie były jedynymi atrakcjami towarzyszącymi czerwcowemu spotkaniu branży bhp. Podczas trzech targowych dni odbywały się pokazy bezpiecznej eksploatacji wózków jezdniowych podnośnikowych. Pokazy teprzygotował, obchodzący w tym roku 100-lecie swojej działalności, Urząd Dozoru Technicznego wraz z Państwową Inspekcją Pracy.W pawilonie 6 odbyły się także, cieszące się dużym zainteresowaniem publiczności, pokazy pierwszej pomocy. Specjaliści uczyli jak dokonać resuscytacji, zatamować krwotok i udzielić pomocy osobie poparzonej.


Więcej informacji na www.bhp.mtp.pl.


Źródło: informacja prasowa.

Autor
Prawnik, redaktor PortaluBHP.pl, redaktor naczelny kwartalnika NORMAbhp.pl.