Poleć znajomemu

Bezpieczna i wygodna wspinaczka po drabinie

Bezpieczna i wygodna wspinaczka po drabinie

Na rynku pojawiła się właśnie nowainnowacyjna gama urządzeń samozaciskowych zapewniającą osobom pracującym na drabinach lub szynach zwiększony komfort oraz skuteczną ochronę przed niebezpiecznymi upadkami do tyłu. Dzięki nowym rozwiązaniom firmy Honeywell praca przy użyciu drabin, w takich branżach jak telekomunikacja czy energetyka, może być wygodniejsza i bezpieczniejsza.

W pełni zgodne z najnowszymi normami europejskimi EN 353-1:2014 (środki ochrony indywidualnej przed upadkiem z wysokości – urządzenia samozaciskowe z prowadnicą), nowe wózki Söll® BodyControl firmy Honeywell są idealnym rozwiązaniem dla pracowników branży takich jak telekomunikacja, energetyka oraz przemysł ogólny.

Szybkie zatrzymanie upadku z wysokości w odpowiedniej pozycji

„Zapewnienie ochrony przed upadkiem do tyłu z potencjalnym zatrzymaniem zbyt późno lub w pozycji do góry nogami to kwestia kluczowa dla kierowników ds. bhp w wielu różnych branżach. Pracownicy pragną zachować bezpieczeństwo podczas wchodzenia na drabiny czy na pionowe systemy szynowe, bez rezygnowania z wygody,” – wyjaśnia Konrad Soergel, menedżer produktu ds. ochrony przed upadkiem z wysokości w Honeywell Industrial Safety, w regionie EMEA. – „Nowe modele Söll BodyControl zaprojektowano tak, by sprostały takim właśnie wymaganiom, przy tym są one jedynymi obecnie dostępnymi na rynku urządzeniami samozaciskowymi, zapewniającymi szybkie zatrzymanie upadku z wysokości, oferując jednocześnie doskonałe rozwiązanie dla szeregu przyzwyczajeń wspinaczkowych, zarówno w pozycji blisko drabiny, jak i odchylonej do tyłu.”

Dzięki innowacyjnej konstrukcji, urządzenie Söll BodyControl zapewnia skuteczne powstrzymanie spadania zarówno w sytuacjach upadku do tyłu, jak i w dół. Zapobiega potencjalnemu zatrzymaniu pracowników zbyt późno lub w pozycji do góry nogami, tym samym gwarantując im ochronę przed poważnymi obrażeniami ciała.

Wygoda i bezpieczeństwo wspinaczki w jednym nawet w ograniczonej przestrzeni

Gama urządzeń Söll BodyControl, zaprojektowana z myślą o wygodzie pracowników, dostępna jest z różnymi opcjami mocowania odpowiednimi do różnych środowisk pracy oraz przyzwyczajeń wspinaczkowych.

Söll BodyControl I posiada piersiowy punkt kotwiczący pozwalający użytkownikom na wygodną wspinaczkę w bliskiej odległości od drabiny, co jest niezbędne w przypadku pracy w zamkniętych pomieszczeniach oraz w drabinach z koszami bezpieczeństwa czy studzienkach.

Söll BodyControl II to rozwiązanie idealne dla pracowników, którzy czują się bardziej komfortowo podczas wspinaczki w pozycji odchylonej do tyłu. Söll BodyControl II oferuje dwa punkty kotwiczące, zarówno piersiowy, jak i brzuszny, które niezależnie od siebie aktywują zapadkę, gwarantując bezpieczne zatrzymanie pracownika we wszystkich sytuacjach grożących upadkiem (w tym do tyłu).

Aby dodatkowo zwiększyć komfort, koła wózka poruszają się w zawieszonej osi w celu zapewnienia płynnego działania urządzenia w każdych okolicznościach, w tym podczas przesuwania przez połączenia, zmniejszając dzięki temu zmęczenie pracownika. Co więcej, ergonomiczny karabinek – zaprojektowany tak, aby spełnić wszystkie międzynarodowe normy – jest duży i łatwy do złapania, dzięki czemu jego otwieranie i zamykanie jest proste nawet dla osób pracujących w rękawicach.

Wysoka jakość wykonania pozwala obniżyć koszty użytkowania

Inne cechy urządzenia obejmują jego zwiększoną trwałość dzięki zastosowaniu większych i solidniejszych kół polimerowych – o żywotności dwukrotnie wyższej niż w przypadku kół konwencjonalnych – oraz nową konstrukcję obudowy wózka osłaniającą 80 procent amortyzatora, zapewniającą zwiększoną ochronę przed uderzeniami, dłuższy czas użytkowania i obniżone koszty konserwacji. Modele Söll BodyControl wyposażone są również w wizualny wskaźnik upadku umożliwiający łatwą jego kontrolę przed użyciem.

Urządzenia samozaciskowe Söll BodyControl są certyfikowane do użytku przez pracowników o wadze od 40 do 140 kg, na drabinach oraz pionowych systemach szynowych o kącie pochylenia w zakresie od -10° do +15°. Zostały one również zaprojektowane tak, aby w połączeniu z szelkami bezpieczeństwa Miller Revolution stanowić najlepsze rozwiązanie do ochrony przed upadkiem z wysokości, zapewniając pracownikom wygodę i bezpieczeństwo. Söll BodyControl I doskonale łączy się z pętlami piersiowymi szelek bezpieczeństwa Revolution R5, a Söll BodyControl II to rozwiązanie idealne w przypadku przymocowania do pętli piersiowych oraz brzusznego punktu zaczepowego w kształcie litery D szelek bezpieczeństwa Revolution R6.

Aby uzyskać więcej informacji na temat urządzeń samozaciskowych Söll BodyControl, obejrzyj poniższy film: http://budurl.me/HSPSollBodyControlUK