Poleć znajomemu

Bezpieczne serca pracowników w Fabryce Mebli FORTE

Bezpieczne serca pracowników w Fabryce Mebli FORTE

W trosce o bezpieczeństwo pracowników FABRYKI MEBLI „FORTE” S.A., jeden z największych producentów mebli w Europie, wyposażyły swoje zakłady produkcyjne w automatyczne defibrylatory zewnętrzne – AED. Te małe i proste w obsłudze urządzenia w przypadku Nagłego Zatrzymania Krążenia ratują ludzkie życie.

We wrześniu bieżącego roku wszystkie cztery fabryki FORTE zostały wyposażone w defibrylatory AED. Kilkanaście urządzeń LIFEPAK CR Plus zostało umieszczonych w specjalnie oznakowanych szafkach z alarmem na terenie zakładów w Ostrowi Mazowieckiej, Hajnówce, Białymstoku oraz Suwałkach.

Badania pokazują, że pierwsza pomoc podczas Nagłego Zatrzymania Krążenia – użycie defibrylatora i wykonanie masażu serca, w znacznym stopniu zwiększają szansę na przeżycie. Bezpieczeństwo pracowników było głównym impulsem do wyposażenia FABRYK MEBLI „FORTE” S.A. w urządzenia LIFEPAK – mówi Olga Litwiniuk, Grupa Forte.

Zgodnie z Wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z 2015r. podczas Nagłego Zatrzymania Krążenia najważniejsze są pierwsze minuty i podjęte w tym czasie przez świadków zdarzenia czynności, czyli tzw. łańcuch przeżycia. Jego ogniwa stanowią:

  • rozpoznanie zatrzymania krążenia,

  • powiadomienie służb medycznych,

  • natychmiastowe podjęcie Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej (RKO),

  • szybka defibrylacja.

Dzięki współpracy z naszą firmą 130 pracowników FABRYK MEBLI „FORTE” S.A. odbyło szkolenie z zakresu Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej oraz obsługi defibrylatorów. Mamy więc pewność, że w razie konieczności będą potrafili udzielić niezbędnej pomocy – mówi Piotr Kubiszewski z firmy DefiMed-AED, która jest partnerem Physio-Control Polska.

LIFEPAK CR Plus to zautomatyzowane, proste w obsłudze urządzenie, dzięki któremu można skutecznie udzielić pomocy w sytuacji Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK). Dzięki komendom głosowym oraz czytelnym piktogramom jego obsługa jest intuicyjna. AED dostarcza wstrząs elektryczny o odpowiednim poziomie energii, który zatrzymuje nieprawidłową pracę serca i pozwala na wznowienie właściwego rytmu.