Poleć znajomemu

Bezpłatny przewodnik o poprawnym doborze ochronnych wkładek do uszu

Bezpłatny przewodnik o poprawnym doborze ochronnych wkładek do uszu

Nowy kompleksowy przewodnik Fix-A-Fit do prawidłowego wyboru, dopasowania i użytkowania przemysłowych wkładek do uszu przygotowała firma Honeywell. Przewodnik Fix-A-Fit to bezpłatny, 12-stronicowy materiał szkoleniowy dla kierownictwa i osób odpowiedzialnego za BHP w firmach, który może być doskonałym wsparciem w programie prewencji utraty słuchu pracowników wywołanej hałasem.

Z czym wiąże się zły dobór wkładek do uszu?

Według Światowej Organizacji Zdrowia, przypadki utraty słuchu mogą dotykać aż 1,1 mld osób poniżej 35 roku życia na całym świecie(1).

"Biorąc pod uwagę popularność wkładek do uszu jako formy ochrony słuchu w wielu gałęziach przemysłu, zaskakujące jest to, jak wielu pracodawców nadal wierzy, że dostępność dwóch czy trzech rodzajów dużych modeli w różnych kolorach stanowi już wystarczający wybór rozwiązań" komentuje Brad Witt, dyrektor ds. ochrony słuchu w Honeywell Safety Products. "Jeden rozmiar ochronnych wkładek do uszu może oczywiście nie być odpowiedni dla wszystkich użytkowników, a brak zapewnienia właściwie dopasowanego modelu nie tylko daje użytkownikowi złudne poczucie bezpieczeństwa, ale stanowi także poważne zagrożenie w zakresie ochrony przed niskimi częstotliwościami. W takich przypadkach pracownicy mogą faktycznie nie mieć żadnego zabezpieczenia, i tym samym zostać narażeni na szkodliwe poziomy hałasu."

Co znajdziemy w bezpłatnym przewodniku Fix-A-Fit?

Aby zatem pomóc osobom odpowiedzialnym za BHP w rozwiązaniu tego problemu, w przewodniku Fix-A-Fit zawarto tabele wymiarów i sugestie na temat zakresu stosownych rozmiarów i typów wkładek do uszu. Informator, opracowany na podstawie badań w celu zidentyfikowania najczęstszych problemów związanych z właściwym doborem i dopasowaniem wkładek do uszu, zawiera również cenne porady dotyczące identyfikacji i rozwiązywania kwestii związanych z niewystarczającą ochroną oraz eliminacją dyskomfortu związanego z takimi wkładkami.

Jak zdobyć bezpłatny przewodnik?

Przewodnik można pobrać bezpłatnie ze strony http://hwll.co/Fix-A-Fit-Europe i jest on również dostępny w wersji odpowiedniej dla tabletów i urządzeń mobilnych, dzięki czemu może być z łatwością wykorzystany jako materiał pomocniczy na szkoleniach dla nowych, jak i doświadczonych pracowników.

Aby uzyskać więcej informacji od Honeywell Safety Products, największego na świecie dostawcy kompleksowych rozwiązań w zakresie środków ochrony indywidualnej (ŚOI), zapraszamy na stronę http://www.honeywell.com.pl