Poleć znajomemu

Czyściwo – nie zwykła szmatka do czyszczenia

Czyściwo – nie zwykła szmatka do czyszczenia

Wszystkie maszyny i urządzenia, muszą być regularnie czyszczone i utrzymywane w nienagannym stanie. Osiąga się to różnymi metodami, ale najczęściej wykorzystywane są po prostu pocięte kawałki szmat, które nie są ani wydajne, ani ekonomiczne w użyciu. Natomiast MEWA, proponując tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku wraz z obsługą serwisową, oferuje profesjonalne rozwiązanie dla wszystkich branż.

Czyściwo wielokrotnego użytku wysokiej jakości różni się od zwykłej szmatki tym, że wykonane jest ze specjalnej przędzy, dzięki której posiada nadzwyczajne właściwości chłonne i nie pozostawia kłaczków podczas czyszczenia. Nie zapewniają tego zwykłe pocięte szmatki, które szybko się brudzą i nadają się do wyrzucenia.

Czyściwa to skuteczny sposób usuwania zabrudzeń

Czyściwo wielokrotnego użytku firmy MEWA ma wiele właściwości, które w sposób zasadniczy różnią je od zwykłej szmatki:

  • jest nadzwyczaj wytrzymałe i efektywne,

  • posiada dobre właściwości chłonne i czyszczące,

  • szybko i niezawodnie usuwa zanieczyszczenia takie jak oleje, farby, rozpuszczalniki i tłuszcze,

  • bardzo szybko wchłania ciecze (półtora razy więcej niż jego własna masa),

  • jest przyjazne dla środowiska, bowiem wielokrotne zastosowanie czyściwa umożliwia znaczne zredukowanie ilości substancji niebezpiecznych. Czyściwo takie może być prane i ponownie stosowane do 50 razy.

Kolor czyściwa w zależności od branży

Wplecione kolorowe włókna pozwalają zarówno klientom, jaki i zakładom firmy MEWA piorącym czyściwa, odróżnić jego poszczególne rodzaje, zależnie od przeznaczenia. Czerwony kolor oznacza czyściwa przeznaczone dla warsztatów samochodowych, zielony – to czyściwa dla drukarni, a kolor niebieski zarezerwowany jest dla czyściw stosowanych w przemyśle metalowym.

Korzyści dla użytkownika czyściwa wielokrotnego użytku

Także użytkownik, stosując czyściwa wielokrotnego użytku, otrzymuje jednocześnie wiele korzyści. Dostaje on bowiem czyściwo o dobrych właściwościach chłonnych i czyszczących w ramach pełnej obsługi ze strony usługodawcy, który przejmuje w ten sposób obowiązki dotyczące czyściw, wynikające z przepisów dotyczących ochrony środowiska. Ostatecznie użytkownik oszczędza czas i nakłady związane z zamawianiem, składowaniem i logistyką.

Gwarancja jakości

Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, oferując w ramach systemu pełnej obsługi odzież roboczą i ochronną, czyściwa tekstylne, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak również urządzenia do czyszczenia części. 4900 pracowników obsługuje ponad 172 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii.

Źródło: www.mewa-service.pl