Poleć znajomemu

Dyrektorem generalnym Międzynarodowej Organizacji Pracy pozostanie Guy Ryder

Dyrektorem generalnym Międzynarodowej Organizacji Pracy pozostanie Guy Ryder

Dyrektorem Generalnym Międzynarodowej Organizacji Pracy przez kolejne 5 lat będzie Guy Ryder. 7 listopada 2016 r. prawie jednogłośnie został wybrany przez członków Rady Administracyjnej MBP na II kadencję. „Zaprzeczenie sprawiedliwości społecznej na niepokojącą skalę stanowi realne zagrożenie dla stabilności i ostatecznie dla pokoju w naszych społeczeństwach" – ostrzega Ryder.

Guy Ryder, dotychczasowy Dyrektor Generalny Międzynarodowej Organizacji Pracy, jako jedyny kandydat w wyborach na to stanowisko, otrzymał 54 głosy (spośród 56) od członków Rady Administracyjnej Międzynarodowego Biura Pracy, w skład której wchodzą przedstawiciele rządów, pracodawców i pracowników. Zatem od stycznia 2017 r. rozpocznie swoją II kadencję na stanowisku Dyrektora Generalnego Międzynarodowej Organizacji Pracy.

„Dziękuję członkom Rady Administracyjnej za okazane mi zaufanie. Moja druga kadencja rozpocznie się w czasie kiedy świat pracy doświadcza zmian i transformacji na niespotykaną skalę. Jednym z atutów, który posiadamy do pracy nad tymi zmianami jest nasza unikalna trójstronna struktura: przedstawiciele rządów, pracodawców i pracowników będą odgrywać kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości pracy, wzmacniając sprawiedliwość społeczną jako wiodący czynnik w kształtowaniu polityki międzynarodowej" – powiedział Ryder po ogłoszeniu wyników wyborów.

Guy Ryder, rozpoczął swoją karierę w Dziale Zagranicznym brytyjskich związków zawodowych TUC. Od 1993 do 1998 r. był dyrektorem genewskiego biura Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych (MKWZZ). Natomiast od 1999 r. do 2002 r. był dyrektorem biura Dyrektora Generalnego MBP Juana Somavii. W 2002 r. Guy Ryder został wybrany na funkcję Sekretarza Generalnego MKWZZ w Brukseli. Przewodził międzynarodowym delegacjom związkowym na rozmowy wysokiego szczebla z Narodami Zjednoczonymi, Międzynarodowym Funduszem Walutowym, Bankiem Światowym, Światową Organizacją Handlu, a także na Szczyty Przywódców G20.

Od 2010 do 2012 r. zajmował stanowisko Dyrektora Wykonawczego MBP odpowiedzialnego za Międzynarodowe Standardy Pracy oraz podstawowe zasady i prawa w pracy. 28 maja 2012 zostaje wybrany na stanowisko Dyrektora Generalnego MOP. Jest pierwszym związkowcem na tym stanowisku.