Poleć znajomemu

Lider Bezpieczeństwa Technicznego 2015

Lider Bezpieczeństwa Technicznego 2015

Urząd Dozoru Technicznego przyznał tytuł Lidera Bezpieczeństwa Technicznego 2015. Tytuł ten jest przyznawany w trzech w trzech kategoriach wytwórca, użytkownik i modernizujący przedsiębiorstwom wyróżniającym się w skali kraju wysokim standardem bezpieczeństwa technicznego, innowacyjnością oraz wkładem w rozwój gospodarczy Polski. Poznaj nagrodzone i wyróżnione przedsiębiorstwa.

Z inicjatywy UDT odbywa się ogólnopolski ranking Lider Bezpieczeństwa Technicznego. Ma on na celu wyłonić i uhonorować przedsiębiorstwa wyróżniające się w skali kraju wysokim standardem bezpieczeństwa technicznego, innowacyjnością oraz wkładem w rozwój gospodarczy Polski.

Wielka gala przyznania tytułu Lidera Bezpieczeństwa Technicznego 2015. odbyła się 24 listopada podczas III Konferencji UDT pn. „Nauka, technika, gospodarka – doświadczenia i perspektywy rozwoju” w Ożarowie Mazowieckim.

Lider Bezpieczeństwa Technicznego to inicjatywa UDT, poprzez którą pragniemy uhonorować wysiłki polskich przedsiębiorstw, przede wszystkim w obszarze nam najbliższym – bezpieczeństwa technicznego, ale także wyróżniających się innowacyjnością i wkładem w rozwój i budowę silnej polskiej gospodarki. Cieszę się, że Urząd Dozoru Technicznego powołał do życia Lidera Bezpieczeństwa Technicznego i stworzył okazję, aby dostrzec i docenić osiągnięcia polskich przedsiębiorców, nie tylko w bezpieczeństwie technicznym – powiedział prezes UDT Mieczysław Borowski

Kapituła rankingu ocenia firmy zajmujące się projektowaniem, wytwarzaniem, instalacją, eksploatacją, naprawą i modernizacją urządzeń technicznych. Przedsiębiorstwa nominowane są w trzech kategoriach:

  • wytwórca,
  • użytkownik i
  • modernizujący.

Do finału kwalifikują się firmy, które uzyskały najwyższe oceny we wszystkich kryteriach rankingu.

Tegorocznymi Liderami Bezpieczeństwa Technicznego są:

W kategorii „modernizujący”:

  • REMY Sp. z o.o.
  • REMZAP Sp. z o.o.

W kategorii „użytkownik” w sektorze dużych przedsiębiorstw:

  • KGHM Polska Miedź SA Oddział Huta Miedzi „Głogów”

W kategorii „użytkownik” w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw:

  • Elektrociepłownia „Zielona Góra” SA

W kategorii „wytwórca” w sektorze dużych przedsiębiorstw:

  • Ferrum SA

W kategorii „wytwórca” w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw:

  • Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe NIWA J.J. Niwa Sp.j.

Specjalne wyróżnienie w uznaniu efektywnej współpracy w obszarze minimalizowania ryzyka eksploatacji urządzeń technicznych oraz za innowacyjność i wdrożenie metody punktowej oceny stanu technicznego gazociągów przesyłowych otrzymał Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM SA. Tytuł i statuetkę Lidera Bezpieczeństwa Technicznego odebrał Wojciech Kowalski, członek Zarządu ds. technicznych i eksploatacji w GAZ-SYSTEM SA.