Poleć znajomemu

Na targach BUDMA 2013 poruszono również tematykę bezpieczeństwa na budowie


Od 29 stycznia do 1 lutego w Poznaniu odbywały się Międzynarodowe Targi Budownictwa „BUDMA 2013”. Wśród imprez towarzyszących była m.in. konferencja „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie - profesjonalizm na budowie” przygotowana przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu we współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Rusztowań.


W jej trakcie przedstawione zostały dobre praktyki stosowane na budowach wielkopolskich na przykładzie poznańskiego oddziału firmy „Hochtief Polska S.A.”. Prezentacji dokonał Paweł Jóźwiak, kierownik budowy hali nr 15 Międzynarodowych Targów Poznańskich, która zdobyła I miejsce w ubiegłorocznym konkursie Państwowej Inspekcji Pracy: „Buduj bezpiecznie”.

Równorzędne I miejsce we wspomnianym wyżej konkursie zdobyła spółka „SKANSKA S.A.”, Oddział w Poznaniu za budowę Centrum Innowacji w Logistyce w Poznaniu. Koordynator bhp w tej spółce Eugeniusz Radecki omówił dobre praktyki wdrożone w firmie.

Tomasz Sobczyk, pracownik specjalistycznej firmy rusztowaniowej „BIS Plettac” mówił o zasadach profesjonalnego montażu i demontażu rusztowań. Zaprezentował także wzorcowe wyposażenie montażysty rusztowań.