Poleć znajomemu

Nagrody dla pracodawców specjalizujących się w przetwórstwie tworzyw sztucznych

Nagrody dla pracodawców specjalizujących się w przetwórstwie tworzyw sztucznych


15 lutego sześciu pracodawców z województwa kujawsko-pomorskiego zostało uhonorowanych za udział w programie informacyjno - prewencyjnym Państwowej Inspekcji Pracy „dostosowanie do minimalnych wymagań maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych”.


Uroczystość, jaka miała miejsce w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy, oprócz wręczenia nagród, była również okazją do podsumowania programu prewencyjnego pn. „Dostosowanie do minimalnych wymagań maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych”.

Uhonorowani pracodawcy odebrali listy gratulacyjne oraz nagrody rzeczowe w postaci profesjonalnych odkurzaczy przemysłowych, ufundowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W 2012 roku do programu przystąpiło kilkudziesięciu pracodawców, z których najlepsi przeszli pozytywnie proces audytu. Przebiegał on w kilku etapach i polegał między innymi na tzw. samokontroli przeprowadzonej przez pracodawcę przy merytorycznym wsparciu inspektora pracy, na diagnozie występujących nieprawidłowości, eliminacji ich oraz dostosowaniu maszyn i zakładu do najwyższych standardów bhp.

Wyróżnione zakłady:

  1. ANWIS A.G. WIŚNIEWSCY Spółka Jawna, Włocławek.
  2. BUSTER Grzegorz Buczyński, Piotr Buczyński, Lucyna Stejter, Piotr Stejter Spółka Jawna, Inowrocław.
  3. KOR-PLAST WALDEMAR KORONA, ul. Białe Błota.
  4. PLASTPUR Sp. z o.o. Bydgoszcz.
  5. PPU FORTA Sp. z o.o. Brzoza.
  6. PRZETWÓRSTWO TWORZYW SZTUCZNYCH Ryszard Rygielski, Nakło n/Notecią.