Poleć znajomemu

Najnowszy ewakuacyjny aparat oddechowy

Najnowszy ewakuacyjny aparat oddechowy

Na polskim rynku dostępny jest już najnowszy udoskonalony ewakuacyjny aparat oddechowy. To doskonałe wsparcie dla pracowników narażonych na ekspozycję na toksyczne gazy w skrajnie niebezpiecznych i trudnych warunkach, szczególnie w przemyśle morskim, naftowym i gazowniczym oraz transporcie Dzięki ulepszeniom, aparaty Bio-S-Cape stanowią solidną i wydajną ochronę dróg oddechowych pracowników.

FirmaHoneywell udoskonaliła swój innowacyjny Ewakuacyjny Aparat Oddechowy (EEBD - Emergency Escape Breathing Device), Bio-S-Cape, aby spełniał on wymagania dwóch najważniejszych międzynarodowych norm dotyczących bezpieczeństwa morskiego: ISO23269-1:2008 w kwestii EEBD do stosowania na statku oraz Międzynarodowej Konwencji o bezpieczeństwie życia na morzu (SOLAS - Safety of Life at Sea).

Gdzie najlepiej sprawdzi się nowy model aparatu oddechowego?

Dzięki wprowadzonym ulepszeniom, aparaty Bio-S-Cape stanowią solidną i wydajną ochronę dróg oddechowych dla pracowników narażonych na ekspozycję na toksyczne gazy w skrajnie niebezpiecznych i trudnych warunkach, szczególnie w przemyśle morskim, naftowym i gazowniczym oraz transporcie.

Na czym polegają ulepszenia w nowym modelu ewakuacyjnego aparatu oddechowego?

Rozszerzone funkcje modeli Bio-S-Cape to m.in. zautomatyzowane pozycjonowanie kaptura za pomocą nadmuchiwanej poduszki powietrznej i system dwóch zaworów w tylnej części zapobiegający gromadzeniu się płynów.” – wyjaśnia Christian Vieille, menedżer produktu ds. aparatów oddechowych, Honeywell Safety Products, w regionie EMEA. – “Zaprojektowaliśmy również ciemniejsze wewnętrze kaptura w celu poprawy widoczności i redukcji refleksów podczas użytkowania aparatu w jasnym świetle, a także uproszczenia procesu samej konserwacji, zmniejszając jednocześnie jej czas i koszt.” dodaje.

Jakie są jeszcze zalety najnowszego aparatu oddechowego model Bio-S-Cape?

Dodatkowo, wygodny, łatwy do nałożenia i bezpieczny model Bio-S-Cape wyróżnia się materiałem odpornym na rozdarcie na złączeniu szyjnym, co redukuje ryzyko przypadkowego uszkodzenia aparatu podczas jego noszenia. Samo oznakowanie zostało także znacznie powiększone i umieszczone na torbie.

Skompresowane powietrze magazynowane jest w butli stalowej lub kompozytowej, dostępne w wersji z 10- i 15-minutowym zapasem tlenu. Kaptur jest dostatecznie duży i elastyczny, aby dopasować się do każdego kształtu głowy, nawet w przypadku zarostu lub noszenia okularów. Posiada on także regulator zapewniający odpowiedni poziom nadciśnienia wewnątrz kaptura, co eliminuje ryzyko wdychania toksycznych gazów.

Firma Honeywell Safety Products, największego na świecie dostawcy kompleksowych rozwiązań w zakresie środków ochrony indywidualnej (ŚOI), oraz dostawca rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa pomaga przedsiębiorstwom budować trwałą kulturę bezpieczeństwa, dzięki której pracownicy samodzielnie mogą podejmować bezpieczniejsze decyzje. Posiadając w portfolio produkty marek światowej klasy: Honeywell, Howard Leight, Miller, North, KCL, Salisbury, Otter i Timberland PRO®, Honeywell Safety Products oferuje pełną gamę wysokiej jakości środków ochrony osobistej, od stóp do głów: odzież ochronną, środki ochrony słuchu, wzroku, twarzy, rąk, stóp, ochrony spawalnicze, ochronę dróg oddechowych, ochronę przed upadkiem z wysokości oraz produkty zabezpieczające sprzęt przed nieplanowanym uruchomieniem i oznaczenia.