Poleć znajomemu

Napędy D+H w systemach oddymiania w najwyższym biurowcu w Polsce

Napędy D+H w systemach oddymiania w najwyższym biurowcu w Polsce

Warsaw Spire to drugi najwyższy budynek w kraju, pierwsze miejsce wciąż zajmuje Pałac Kultury i Nauki. W nowoczesnym biurowcu nad bezpieczeństwem czuwa szereg zaawansowanych rozwiązań, również w zakresie ppoż. Przykładem mogą być nowoczesne rozwiązania stosowane dla napowietrzania budynku w systemach oddymiania. Poznaj technologię XXI wieku wpływającą na bezpieczeństwo ewakuacji w wysokościowcu.

Warszawski drapacz chmur ma 220 metrów wysokości. Wieżę okalają dwa mniejsze, jedenastopiętrowe obiekty. Kompleks zlokalizowany na Placu Europejskim na Woli stanowi centrum życia biznesowego dzielnicy. Oferuje łącznie 109 tys. m² powierzchni biurowej.

Nowoczesny znaczy zautomatyzowany

W nowoczesnym wysokościowcu ważną rolę odgrywa zastosowanie nowoczesnych, zaawansowanych, zautomatyzowanych rozwiązań technologicznych. Przykładem mogą być drzwi – większość skrzydeł musi być otwierana i zamykana automatycznie ze względu na efektywną wymianę powietrza, sprawną komunikację i bezpieczeństwo. W Warsaw Spire drzwi są obsługiwane za pomocą napędów DDS 54/500 firmy D+H.

Drzwi na łańcuchu

DDS 54/500 to napęd łańcuchowy przeznaczony do drzwi rozwieranych. Wyróżnia się solidną, kompaktową konstrukcją i możliwością zabarwienia na dowolny odcień. Znajduje zastosowanie przy napowietrzaniu budynku w systemach oddymiania. Siłownik posiada świadectwo dopuszczenia CNBOP. Napęd otwiera skrzydła drzwiowe do kąta 90˚, zapewniając bezpieczną drogę ewakuacyjną i wydajne napowietrzanie. Jest sterowany za pomocą dedykowanego interfejsu D+H – indywidualnie lub w konfiguracji z innymi elementami systemu. Można go także połączyć z ryglem elektromagnetycznym.

Technika w parze z estetyką

Projektanci, którzy często stoją przed wyzwaniem połączenia względów bezpieczeństwa z aspektami estetycznymi, docenią możliwość wkomponowania napędu DDS 54/500 w konstrukcję drzwi. W zależności od potrzeb siłownik może być montowany nad drzwiami lub na ościeżnicy oraz lakierowany na dowolny kolor. Najczęściej jest on dopasowywany do koloru skrzydeł, tak aby tworzyć z nimi spójną całość. To duży atut, jeśli obiekt wymaga zastosowania wielu złożonych technicznie rozwiązań, a jednocześnie ma być przyjazny dla użytkowników.