Poleć znajomemu

Nowe zagrożenia przy pozyskiwaniu drewna

Okręgowa Inspekcja Pracy w Białymstoku w porozumieniu z Nadleśnictwem Szczebra 12 kwietnia zorganizowało naradę szkoleniową w związku z nietypowymi okolicznościami wypadku, do którego doszło na powierzchni leśnej, na której pozyskiwano drewno. Do ogniska technologicznego wpadł człowiek.

Do wypadku doszło 18 marca, kiedy to podczas prac prowadzonych od rana wykonawcy rozpalili ognisko technologiczne. Poszkodowany, który do niego wpadł, doznał poparzenia ok. 50% części ciała. Nie wykonywał on tego dnia pracy. Wszedł samowolnie na powierzchnię leśną wiedząc o toczących się tam pracach.

Zdarzenie ujawniło nowe, nie rozpoznawane dotychczas zagrożenia mogące wystąpić na powierzchni leśnej, na której trwa proces technologiczny pozyskiwania drewna.

W naradzie szkoleniowej uczestniczyło 42 przedsiębiorców leśnych, którym przypomniano obowiązki związane z bezpiecznym organizowaniem prac w lesie. Przedstawione zostały również zagrożenia i nieprawidłowości występujące przy pracach związanych z pozyskiwaniem drewna.

Autor: 

Marcin Papierz