Poleć znajomemu

Nowość w zakresie zabezpieczeń dla pracujących blisko krawędzi

Nowość w zakresie zabezpieczeń dla pracujących blisko krawędzi

Pojawiło się nowe rozwiązanie wśród środków chroniących przed upadkiem z wysokości. Nowe, lekkie i wytrzymałe urządzenie samohamowne firmy Honeywell to doskonałe rozwiązanie dla pracowników branży budowlanej, utrzymania ruchu, użyteczności publicznej oraz nafty i gazu. Zapewnia komfort pracy na wysokości oraz bezpieczeństwo pracy pracownikom o wadze nawet do 140 kilo.

Miller TurboLite TM Edge – bo tak nazywa się to nowe urządzenie – waży zaledwie 1kg* jest najlżejszym, dostępnym na rynku urządzeniem testowanym na przecięcie na krawędzi. Nowe urządzenie, które jest o 15% lżejsze od większości porównywalnych produktów, oferuje swoim użytkownikom zwiększony komfort, swobodę ruchów oraz natychmiastowe zatrzymanie upadku.

„Honeywell rozumie rosnącą potrzebę zapewnienia lekkiego, w pełni przetestowanego krawędziowo i zgodnego z obowiązującymi wymogami urządzenie samohamownego, które będzie pomagać osobom pracującym w wymagających i trudnych warunkach czuć się bezpiecznie i pewnie” – wyjaśnia Corentin Barbieux, menedżer produktu ds. ochrony przed upadkiem z wysokości w firmie Honeywell Industrial Safety, w regionie EMEA. „Urządzenie zaprojektowano w taki sposób, by stanowiło ono dla pracowników kompleksowe rozwiązanie w zakresie ochrony podczas pracy na wysokości, włącznie z podpięciem na poziomie stóp.”

Ważne

Urządzenie Miller TurboLite Edge zostało w pełni przetestowane krawędziowo, przy tym certyfikowane jest dla pracowników o wadze aż do 140kg dzięki wykorzystaniu wzmocnionych taśm o wysokiej wytrzymałości.

TurboLite Edge został również zatwierdzony do stosowania na poziomie stóp (FF2), chroniąc tym samym pracowników narażonych na ryzyko upadku z wysokości, a nie mających możliwości skorzystania z wyżej położonego punktu kotwiczącego (FF1 lub FF0).

Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w szybko blokujący mechanizm, redukujący długość upadku, co jest niezwykle istotne gdy nie dysponujemy zbyt dużą, tak zwaną wolną przestrzenią do upadku.

  

Unikalne cechy urządzenia

Pozostałe unikalne cechy to dwa krętliki, z których jeden znajduje się na obudowie, a drugi wbudowany jest w aluminiowy karabinek od strony punktu zaczepowego, dzięki którym użytkownicy nie czują się skrępowani podczas wykonywania pracy. Krętliki zapobiegają skręcaniu się taśm, a tym samym niwelują ryzyko zablokowania się urządzenia w trakcie jego działania.

Górny karabinek typu ‘twist-lock’ pozwala na szybkie i łatwe podłączenie urządzenia do szelek bezpieczeństwa, a zintegrowany wskaźnik upadku o wysokiej widoczności pozwala zarówno użytkownikowi, jak i kierownikowi ds. bezpieczeństwa z łatwością sprawdzić, czy upadek miał miejsce.

System Miller TurboLiteEdge jest certyfikowany zgodnie z normą EN360:2002 oraz przeszedł wszystkie badania VG11.060 (krawędzie), VG11.062 (140kg) oraz VG11.085 (FF2).

Gwarancja jakości

Honeywell Industrial Safety (HIS), stanowiąca część Honeywell Automation and Control Solutions, wspomaga organizacje w zakresie zarządzania bezpieczeństwem w miejscu pracy. HIS oferuje najszerszy zakres produktów bezpieczeństwa przemysłowego — od środków ochrony indywidualnej zapewniających bezpieczeństwo narządu wzroku, słuchu oraz głowy, do ochrony przed upadkiem z wysokości oraz ochrony dróg oddechowych.

Dodatkowo w ofercie znajdują się także oprogramowania, sprzęt ratunkowy oraz urządzenia monitorujące stężenie gazów toksycznych i łatwopalnych, które chronią nie tylko życie i zdrowie pracowników, ale także działalność przedsiębiorstw.

Honeywell Industrial Safety zapewnia ochronę na jeszcze wyższym poziomie, dzięki procesowi transformacji od rozwiązań punktowych do rozwiązań kompleksowych. Niezależnie od tego, czy mowa o detekcji gazu, ŚOI, czy też o urządzeniach przenośnych i stałych, nasze produkty wspierają naszych klientów, dzięki systemom monitoringu środowiska pracy w czasie rzeczywistym, a także w zakresie reagowania na zagrożenia, zarządzania ryzykiem oraz poprawiania produktywności. HIS pomaga więc klientom podejmować lepsze decyzje w kwestii bezpieczeństwa całej organizacji.