Poleć znajomemu

Profesjonalne i bezpieczne manipulowanie beczkami w strefie zagrożenia wybuchem

Profesjonalne i bezpieczne manipulowanie beczkami w strefie zagrożenia wybuchem

Fachowe postępowanie z materiałami niebezpiecznymi w zakładzie pracy jest na równi z przepisowym ich składowaniem ważnym czynnikiem bezpieczeństwa ludzi i materiałów. Mając to na uwadze firma DENIOS wprowadza na rynek nowy dźwignik do beczek. Jego atutem nie jest tylko zgodne z aktualnymi wymogami wyposażenie bezpieczeństwa. Dźwignik do beczek Secu Ex został specjalnie zaprojektowany do strefy zagrożenia wybuchem, toteż w wersji seryjnej jest zgodny z ATEX.

Bezpieczeństwo pracowników przede wszystkim

Większą część swojego życia człowiek spędza w pracy. Ochrona pracownika zaczyna się już od produktów towarzyszących mu w tych codziennych zajęciach. W szczególnej mierze dotyczy to posługiwania się materiałami niebezpiecznymi.

Dźwignik beczek Secu Ex wspomaga zgodne z przepisami postępowanie z potencjalnie groźnymi środkami produkcji, a jednocześnie chroni pracownika. Osłona czołowa uniemożliwia kontakt z hydrauliką podnośnika, ale zarazem zapewnia wystarczającą widoczność dla bezpiecznego manewrowania w strefie zagrożenia wybuchem. Pomaga w tym przemyślana koncepcja transportu. Zależnie od wariantu podwozia dźwignik Secu Ex może zawrócić na bardzo małej powierzchni o 360°. Do podnoszenia i opuszczania służą dwa oddzielne pedały. Zapobiega to niezamierzonym zakłóceniom w pracy.

Uniwersalna przydatność w manipulowaniu

DENIOS dostarcza dźwignik do beczek Secu Ex w trzech różnych wariantach podwozia.

  • Wąskie podwozie jest przewidziane do wjeżdżania w palety lub wanny wychwytowe.
  • Szerokie podwozie pozwala na najeżdżanie od czoła na sprzęt magazynowy, np. wanny wychwytowe bez prześwitu nad podłożem.
  • Podwozie regulowane umożliwia także najeżdżanie od narożnika oraz przejazd nad paletą, co pozwala na podnoszenie beczek stojących z tyłu.

DENIOS oferuje ponadto dźwignik beczek Secu Ex w dwóch wariantach wysokości:

  • mniejszy umożliwia podnoszenie do 930 mm, a
  • większy do 1430 mm.

Trzy konfigurowalne uchwyty do beczek Secu Ex odznaczają się maksymalną wszechstronnością. Uchwyt beczek typu:

  • M chwyta beczki stalowe 200 l z wytłaczaną krawędzią i pierścieniem zaciskowym,
  • SK obejmuje beczki stalowe i plastikowe 200 / 220 l. Uchwyt typu
  • W umożliwia podnoszenie i obracanie niemal wszystkich typowych beczek.

Gwarancja jakości

„Natura zapewnia najlepszą ochronę, w przemyśle jesteśmy my.„ – to motto DENIOS. Jako producent i oferent pionierskich wyrobów ekologicznych DENIOS wraz ze swymi klientami wnosi wkład do codziennej ochrony środowiska w zakładzie pracy i bhp jego pracowników. Kieruje się przy tym zasadą, że trwała ochrona zaczyna się już na stanowisku pracy od stosowania właściwych produktów, w przekonaniu, że nasza naturalna przestrzeń życiowa w każdych okolicznościach musi być zachowana dla przyszłych pokoleń.

Źródło: www.denios.pl.