Poleć znajomemu

Rękawice odporne na przecięcia – wytrzymałość i wygoda na wyższym poziomie

Rękawice odporne na przecięcia – wytrzymałość i wygoda na wyższym poziomie

Na polskim rynku właśnie pojawiły się ekstremalnie wytrzymałe, a jednocześnie lekkie rękawice odporne na przecięcie. Przeznaczone są dla pracowników branży motoryzacyjnej, konserwacyjnej, logistycznej, sektora komunalnego oraz recyclingu papieru i szkła. Nowe rękawice to środek ochrony indywidualnej zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa, komfortu i trwałości. Dowiedź się więcej na ich temat.

Rękawice wprowadzenie właśnie na polski rynek, przez firmę Honeywell, to środek ochrony indywidualnej łączący w sobie cechy wysokowydajnego włókna polietylenowego (HPPE) z systemem numerycznym o wysokiej widoczności.

Nowe rękawice Vertigo Check & Go wzmocnione zostały innowacyjnym włóknem Spectra® by Honeywell – jednym z najsilniejszych i najlżejszych włókien sztucznych na świecie.

Ważne

Spectra® jest powszechnie stosowanym włóknem w żyłkach wędkarskich oraz kamizelkach kuloodpornych.

Technologia ta została wprowadzona w rękawicach Vertigo, by ułatwić kierownikom ds. bezpieczeństwa zapewnienie pracownikom najlepszej ochrony w stosunku do ryzyka powstania obrażeń ciętych.

Rękawice odporne na przecięcie, ścieranie, rozdarcie i przebicie

W nowej ofercie znajdziemy czarne rękawice Spectra® black, zaprojektowane z myślą o pracach wykonywanych w środowisku zabrudzonym i ochroną przed przecięciem od 3 do 5 zgodną z normą EN388 (przecięcie, ścieranie, rozdarcie i przebicie).

Gama Vertigo Check & Go dostępna jest również w wykonaniu z włókna białego i z powłoką poliuretanową (do prac w środowisku suchym) oraz nitrylową (środowisko wilgotne i zatłuszczone), zarówno w wersji krótkich, jak i długich mankietów.

„Naszym priorytetem jest dostarczenie rękawic, które utrzymają i poprawiają produktywność pracowników,” – wyjaśnia Stephanie Quilliet, menedżer produktu Honeywell Industrial Safety. - „Badania wskazują, że rękawice odporne na przecięcie często są dla pracowników zbyt ciężkie i niewygodne, a rękawice z białą wyściółką stosowane w środowiskach zabrudzonych zwykle są wyrzucane, gdy tylko widoczne stają się na nich zabrudzenia. Dzięki znakomitemu doświadczeniu Honeywell w zakresie technologii rękawic antyprzecięciowych oraz wykorzystaniu innowacyjnego włókna Spectra®, jesteśmy w stanie zaoferować pracownikom przemysłu wybór rękawic, które zagwarantują ochronę, wygodę i trwałość, jakiej potrzebują w toku realizacji prac w trudnych środowiskach.”

Gwarancja jakości

Honeywell Industrial Safety (HIS) wspomaga organizacje w zakresie zarządzania bezpieczeństwem w miejscu pracy. Oferuje najszerszy zakres produktów bezpieczeństwa przemysłowego — od środków ochrony indywidualnej zapewniających bezpieczeństwo oczu, uszu oraz głowy, do uprzęży bezpieczeństwa oraz ochrony oddechowej, sprzętu ratunkowego oraz urządzeń monitorujących stężenie gazów toksycznych i łatwopalnych. Chroniących życie pracowników — wszędzie, gdzie tylko narażeni są oni na niebezpieczeństwo — chroni jednocześnie działalność firm, w których pracują. Honeywell Industrial Safety przenosi ochronę na wyższy poziom przewodząc procesowi transformacji od rozwiązań punktowych do rozwiązań połączonych. Honeywell pomaga klientom podejmować lepsze decyzje, zapewnia w każdej chwili precyzyjny i aktualny obraz bezpieczeństwa.