Poleć znajomemu

Rekordowa popularność targów A+A 2013 w Dusseldorfie

Targi A+A wystartowały w 1954roku jako krajowa impreza poświęcona tematyce bezpieczeństwa, higieny i medycyny pracy i szybko stały się światową marką, wyznaczającą trendy w dziedzinie bhp. Tegoroczna edycja jeszcze przed jej rozpoczęciem bije kolejne rekordy w historii imprezy.

Już w grudniu 2012 r. zamówiona powierzchnia wystawowa przekroczyła rekordowy poziom z ostatniej edycji, 57.500 metrów kwadratowych. Wiadomo już, że w tym roku targi w całości wykorzystają 8 hal terenów targowych w Dusseldorfie. Organizatorzy spodziewają się ponad 1600 wystawców, którzy zaprezentują produkty, usługi i rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Program przewiduje 2 równoprawne ścieżki zwiedzania – Safety (poświęcona indywidualnym środkom ochrony) oraz Security (bezpieczeństwo zakładowe i specjalny sprzęt do ochrony przed katastrofami).

„Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że zarządzanie higieną w zakładzie jest ważnym czynnikiem wzrostu. Docenia się dbałość o kondycję pracowników i przeciwdziałanie obciążeniom fizycznym i psychicznym. Na A+A zaprezentowane zostaną wszystkie merytoryczne aspekty Corporate Health” – zapowiada Birgit Horn, dyrektor targów.

Stałym składnikiem A+A jest międzynarodowy kongres, w którym podczas poprzedniej edycji wzięło udział ponad 5000 uczestników. Poświęcony jest tradycyjnie tematyce bezpieczeństwa, higieny i ergonomii – w ramach wykładów i dyskusji analizie podlegają innowacje techniczne, najnowsze osiągnięcia naukowe oraz projekty reform w Europie i pojedynczych krajach. Ważnym komponentem kongresu będzie także konferencja Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP), która w tym roku poświęcona zostanie przede wszystkim tematyce chorób zawodowych.

Słowa kluczowe:
targi A Atargi bhp