Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów
Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego
Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.
Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.
Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.
Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP
wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu BHP wskazane przez ankietowanych:
Inne wskazywane zalety to:
- Szkolenia i konferencje online
- Obsługa klienta
- Wzory dokumentów
Takie wyniki zobowiązują!
Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu BHP. Jednocześnie nie spoczywamy na laurach – zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.
Powiedz nam proszę, jakich tematów, materiałów lub nowych funkcjonalności oczekujesz od Portalu BHP. W podziękowaniu za wypełnienie ankiety przygotowaliśmy drobne upominki.
Redakcja Portalu BHP
Strefa niebezpieczna przy prowadzeniu robót drogowych
W przypadku gdy prace wykonywane są w miejscach dostępnych dla osób niezatrudnionych przy tych pracach, należy miejsce prac zabezpieczyć przed dostępem innych osób. Przy wykonywaniu prac drogowych sprzętem zmechanizowanym trzeba wyznaczyć w terenie strefę niebezpieczną i odpowiednio ją oznakować.
Strefa niebezpieczna to miejsce na terenie budowy (również miejsce prowadzenia robót drogowych), w którym występują zagrożenia zdrowia lub życia. Należy ją wydzielić, wygrodzić w sposób uniemożliwiający dostęp osobom postronnym i odpowiednio oznakować. Najczęściej będą to znaki graficzne, np. rysunek przedstawiający prowadzone prace i tablice z napisami ostrzegawczymi.
Czasem balustrady wystarczą
Balustrady wydzielające strefę mogą być np. pomalowane barwą ostrzegawczą naprzemiennie pasami koloru białego i czerwonego. Strefa niebezpieczna w swym najmniejszym wymiarze liniowym, liczonym od elementów maszyny (lub jej największego zasięgu), nie może wynosić mniej niż 6 m.
A czasem potrzebni będą ludzie
Przy prowadzeniu robót liniowych często bardzo trudno jest we właściwy sposób wygrodzić strefę niebezpieczną. W takim przypadku na czas prac należy wyznaczyć dodatkowe osoby, które będą nadzorować prowadzone prace.
Autor: Waldemar Klucha
specjalista ds. bezpieczeństwa pracy
w budownictwie
Podobne artykuły
- Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z 2003 r. nr 169, poz. 1650)02.01.2012
- Jakie wymagania powinno spełniać prawidłowe oświetlenie terenu budowy?23.11.2018
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz.U. z 2003 r. nr 47, poz. 401)02.01.2012
- Rozporządzenie Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z 1 października 1993 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy eksploatacji, remontach i konserwacji sieci kanalizacyjnych. (Dz.U. z 1993 r. nr 96, poz. 437)30.10.1993
Podobne porady
- Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z 2003 r. nr 169, poz. 1650)
- Jakie wymagania powinno spełniać prawidłowe oświetlenie terenu budowy?
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz.U. z 2003 r. nr 47, poz. 401)
- Rozporządzenie Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z 1 października 1993 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy eksploatacji, remontach i konserwacji sieci kanalizacyjnych. (Dz.U. z 1993 r. nr 96, poz. 437)