Poleć znajomemu

Sygnalizatory optyczne z najwyższym certyfikatem bezpieczeństwa przeciwpożarowego

Sygnalizatory optyczne z najwyższym certyfikatem bezpieczeństwa przeciwpożarowego

Gama sygnalizatorów optycznych VAD linii Fulleon LX uzyskała najwyższy certyfikat bezpieczeństwa w Polsce – CNBOP. Potwierdza to najwyższą jakość produktów oraz ich zgodność z najbardziej rygorystycznym polskim certyfikatem przeciwpożarowym.

Na rynku dostępne są już sygnalizatory VAD linii Fulleon LX marki Eaton– firma specjalizuje się w zarządzaniu energią – które otrzymały certyfikat CNBOP (Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej), tj. rządowej jednostki certyfikującej wyroby służące ochronie przeciwpożarowej.

Czym jest CNBOP?

CNBOP to polski organ notyfikowany przez Komisję Europejską w ramach dyrektywy budowlanej 89/106/EEC. Działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa pożarowego poprzez przeprowadzanie i dostarczanie ekspertyz technicznych oceniających działanie produktów stosowanych do ochrony przeciwpożarowej. Urządzenia sygnalizacji optycznej gamy LX musiały przejść rygorystyczny proces diagnozy swoich technicznych możliwości, aby uzyskać certyfikat CNBOP.

Jakie wymagania spełniają certyfikowane sygnalizatory?

Seria produktów LX marki Eaton, z opatentowaną technologią soczewek, została początkowo poddana próbie na zgodność z egzekwowanym od niedawna standardem EN 54-23, jednolitym dla urządzeń VAD. Ma on na celu zwiększenie bezpieczeństwa w obszarach o wysokim poziomie hałasu oraz polepszenie notyfikacji dla osób niedosłyszących. Standard UE, który wszedł w życie w styczniu zeszłego roku wymaga, aby światło na poziomie 0.4 luksa na 1 m2 było rozproszone w całym obszarze działania.

Linia urządzeń LX bazuje na znanych platformach produktów Fulleon, z kompatybilnością wsteczną dla wielu wariantów, zapewniającą łatwiejsza instalację oraz gwarancję niezawodności i wydajności. Gama składa się z sześciu produktów, obejmując zarówno urządzenia montowane na ścianie, jak i na suficie. Wszystkie z nich są wyposażone w opatentowaną technologię soczewki, będącą skuteczną odpowiedzią na wyzwanie stworzenia urządzenia, które pokrywa światłem obszar 7,5 metrów, pozostając jednocześnie energooszczędnym.

"Uzyskanie certyfikatu CNBOP, świadczy nie tylko o wyjątkowo wysoki standard bezpieczeństwa, który zapewnia gama produktów LX, ale także o nieustającym zaangażowaniu firmy Eaton w dostarczanie naszym klientom rozwiązań spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa" – mówi Peter Regan, product marketing manager w firmie Eaton.

Eaton to pierwsza firma na rynku, która może pochwalić się rozwiązaniem niskoprądowym spełniającym wysokie wymagania normy EN 54-23, a także rozpoczęła kampanię na rzecz poprawy świadomości na temat nowych przepisów w całej branży. Jako część kampanii Eaton udostępnił wiele informacyjnych zasobów, takich jak internetowe narzędzie pomagające specjalistom określić, jakie produkty są potrzebne do danej instalacji, wzór umieszczenia sygnalizatorów, który może być nałożony na rysunki w skali, co jest dużym ułatwieniem, oraz kieszonkowy przewodnik o standardzie EN 54-23.

Aby uzyskać więcej informacji o produktach Eaton z zakresu urządzeń alarmowych, odwiedź www.cooperfulleon.com.