Poleć znajomemu

Jakie obowiązki z zakresu bhp spoczywają na pracodawcy delegującym pracowników do Polski, a jakie na kontrahencie w kraju?

Jakie obowiązki z zakresu bhp spoczywają na pracodawcy delegującym pracowników do Polski, a jakie na kontrahencie w kraju?
Pytanie:

Jakie obowiązki wobec pracowników obcej firmy z zakresu bhp ma firma, która zamawia usługę montażu linii produkcyjnej w firmie zagranicznej? Pracownicy tej firmy zagranicznej będą przez okres około 2 miesięcy montować linie produkcyjne na naszym zakładzie. Czy wystarczy zapoznać pracowników firmy z obcego kraju z zagrożeniami występującymi na naszym terenie? Czy powinniśmy zażądać od zagranicznej firmy oświadczenia, że jego pracownicy posiadają wymagane badania lekarskie, uprawnienia i szkolenia do wykonywania danych prac? Czy powinniśmy również zażądać przetłumaczenia na polski takich dokumentów?

Pozostało jeszcze 92 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostep do Portalu
BHP a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie i ujednolicone akty prawne (24h/dobę)
  • Baza ponad 4 000 porad prawnych i artykułów o tematyce BHP
  • Uniwersalna baza materiałów szkoleniowych (200 gotowych rozwiązań)
  • Przykłady dokumentacji oceny ryzyka zawodowego na różnych stanowiskach pracy i porady ekspertów na ten temat

Załóż konto testowe na 48 godzin

Jeśli posiadasz już konto
zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

   Płatność PayU;
   11.07 zł brutto
   Płatność SMS
   12.30 zł brutto
Halina Góralska

Autor: Halina Góralska

mgr administracji, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Kierownik Działu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Ochrony Przeciwpożarowej w Poczcie Polskiej S.A., główny specjalista d/s BHP, wykładowca akademicki przedmiotów zawodowych z zakresu bhp i prawa pracy z wieloletnim doświadczeniem. Laureat konkursu PIP "Najaktywniejszy Pracownik Służby BHP" w 2013r. Wieloletni pracownik służby bhp w Poczcie Polskiej S.A., gdzie obecnie kieruje zespołem pracowników służby BHP i Ochrony Przeciwpożarowej na terenie województwa pomorskiego. Współuczestniczy w projektowaniu kierunków polityki w zakresie bhp oraz nadzoruje jej realizację przez jednostki organizacyjne Spółki.

Kategorie