Sklep
Prowadząc szkolenie okresowe pracowników inżynieryjno-technicznych, należy omówić m.in. tematykę metod identyfikacji, analizy i oceny zagrożeń występujących w procesach pracy. Natomiast po zakończeniu tego bloku tematycznego można ocenić ile z przekazywanej wiedzy zapamiętali szkoleni za pomocą krótkiego testu. Z całą pewnością pomoże Wam w tym materiał przygotowany przez eksperta Portalu BHP (test wraz z kluczem odpowiedzi). Opracowany test może również być częścią testu egzaminacyjnego kończącego szkolenie bhp tej grupy pracowników.
W obiektach i na terenach przyległych, gdzie są prowadzone procesy technologiczne z użyciem materiałów mogących wytworzyć mieszaniny wybuchowe, lub w których materiały takie są magazynowane, musi być dokonana ocena zagrożenia wybuchem.
Czy ocenę zagrożenia wybuchem musi sporządzić specjalista -strażak zajmujący się tym i posiadający specjalne uprawnienia , czy może to sporządzić „behapowiec”?
Jan Pióro
Jak powinna być sporządzona ocena ryzyka zawodowego? Nie chodzi mi o użytą metodę, procedury przygotowawcze do wykonania oceny, ale o liczbę stron. Czy ocena ryzyka ma być wykonana dla każdego stanowiska jak „praca dyplomowa”, czy zawartość ryzyka można sprowadzić do najważniejszych zagrożeń i ich oceny?
dr inż. Słomka Adamekspert z zakresu oceny ryzyka zawodowegobyły pracownik dydaktyczny Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone