Szkolenia BHP

Rozwój zawodowy

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Rozwój zawodowy »

Szkolenie okresowe

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Szkolenie okresowe »

Programy szkoleń

Przykładowy program instruktażu stanowiskowego operatora pługopiaskarki

Zima to okres wytężonej pracy dla operatorów piaskarek, pługów i innych maszyn służących do utrzymania przejazdu dróg i ciągów komunikacyjnych pieszych w odpowiednim stanie. Pracownicy nowo zatrudniani na takich stanowiskach przed przystąpieniem do pracy powinni odbyć instruktaż stanowiskowy. Szkolenie to powinno jednak być przeprowadzone na podstawie odpowiednio przygotowanego programu. Mając to na uwadze, prezentujemy przykładowy program szkolenia wstępnego stanowiskowego operatora maszyny pługopiaskarki.

Przykładowy program instruktażu stanowiskowego pracownika obsługującego dystrybutor gazu ciekłego LPG

Pracownicy zatrudnieni na stacji paliw obsługujący dystrybutory gazu narażeni są na wiele czynników niebezpiecznych i związanych z nimi zagrożeń. Jednocześnie przygotowanie szkolenia wstępnego stanowiskowego dla tych pracowników nie jest proste. Mając to na uwadze prezentujemy, przygotowany przez ekspertów praktyków, przykładowy program instruktażu stanowiskowego pracowników obsługujących dystrybutor gazu LPG. Dzięki niemu będziecie wiedzieli, co zawrzeć w takim programie i na co zwrócić uwagę podczas takiego szkolenia.

Przykładowy program instruktażu stanowiskowego krawcowej w pracowni krawieckiej

Przekazanie pracownikowi informacji o sposobie wykonywania pracy i warunkach panujących na danym stanowisku pracy stanowi realizację obowiązku pracodawcy w zakresie konieczności przeszkolenia pracownik przed dopuszczeniem go do wykonywania pracy. Dzięki takim informacjom pracownik będzie mógł wykonywać pracę nie tylko w warunkach komfortu, ale również w sposób bezpieczny. Przygotowany przykładowy program instruktażu wskaże, na jakie informacje należy zwrócić uwagę szkoląc pracowników zatrudnionych na stanowisku krawcowej/szwaczki.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Programy szkoleń »

Kategorie

Zostań użytkownikiem Portalu BHP!
Już teraz zamów pełny dostęp do:

  • 3000 aktualnych porad
  • 3500 udzielonych odpowiedzi
  • 30 profesjonalnych ekspertów
  • bazy aktów prawnych, wzorów dokumentów, instrukcji BHP, list kontrolnych, aktualności i zmian w przepisach

Kup dostęp do portalu »

Posiadam już konto - zaloguj się »