Szkolenia BHP

Rozwój zawodowy

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Rozwój zawodowy »

Programy szkoleń

Przykładowy program instruktażu stanowiskowego kierowcy wózka jezdniowego podnośnikowego

Wykonywanie pracy przy użyciu wózka widłowego podnośnikowego wiąże się z wieloma zagrożeniami zdrowia i życia wykonujących je pracowników, innych pracowników oraz osób postronnych. Osoba pracująca na takim stanowisku powinna posiadać niezbędną wiedzę w zakresie bezpiecznych metod wykonywania pracy. Dlatego istotne jest właściwe jej przeszkolenie. Aby szkolenie stanowiskowe uwzględniało wszystkie obowiązkowe tematy musi odbywać się według właściwie opracowanego programu szkolenia. Przykład takiego programu przygotowali eksperci portalu bhp. Korzystając z niego z całą pewnością przeprowadzisz właściwe szkolenie na stanowisku kierowcy wózka jezdniowego.

Ramowy program szkolenia pracownika w magazynie otwartym

Pracownicy zatrudnieni w otwartych magazynach są narażeni na więcej, i to poważniejszych, zagrożeń, niż pracujący w zamkniętych obiektach magazynowych. Przygotowując pracownika do wykonywania pracy w magazynach otwartych, trzeba omówić m.in. warunki pracy i elementy pomieszczenia, w których ten ma pracować. Przygotowany przez ekspertów program szkolenia wstępnego pracownika zatrudnionego na takim stanowisku z całą pewnością ułatwi Wam opracowanie i przeprowadzenie takiego szkolenia bhp w Waszej firmie.

Program instruktaży stanowiskowego bhp salowej

Zawód salowej polega głównie na wykonywaniu zadań związanych z utrzymaniem wymaganych warunków sanitarnych i higienicznych w zakładach opieki zdrowotnej. Salowa pracuje w zespole, współpracuje z lekarzami, pielęgniarkami oraz pracownikami działów administracji i technicznych. Występujące na stanowisku pracy liczne zagrożenia wymagają szczegółowego omówienia w czasie instruktażu stanowiskowego. Aby ułatwić to prezentujemy przykładowy program tego szkolenia bhp, dzięki któremu z łatwością dostosujecie do warunków panujących w waszej placówce ZOZ.

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Programy szkoleń »

Instruktaże stanowiskowe

Zobacz wszystkie dokumenty z działu Instruktaże stanowiskowe »

Kategorie

Zostań użytkownikiem Portalu BHP!
Już teraz zamów pełny dostęp do:

  • 3000 aktualnych porad
  • 3500 udzielonych odpowiedzi
  • 30 profesjonalnych ekspertów
  • bazy aktów prawnych, wzorów dokumentów, instrukcji BHP, list kontrolnych, aktualności i zmian w przepisach

Kup dostęp do portalu »

Posiadam już konto - zaloguj się »