Bhp przy pracach na wysokości
Jaką dokumentację musi dostarczyć producent drabiny?
Pytanie: Chcielibyśmy zakupić drabinę. Producent przesłał nam certyfikat dla drabiny wydany przez niezależną jednostkę certyfikującą. Czy oprócz tego producent powinien dostarczyć deklarację zgodności? Ewentualnie, jakie dokumenty powinna posiadać drabina zakupiona na potrzeby zakładu? »
Czy sporadyczne wchodzenie na drabinę to praca na wysokości?
Pytanie: Czy wchodzenie powyżej 1 m na drabinę rozstawną lub drabinę przejezdną w celu zabrania towaru lub włożenia na regał wysokiego składowania jest traktowane jako praca na wysokości? Czynność ta jest wykonywana przez pracownika sporadycznie i trwa kilka minut. Czy takie osoby wykonują prace szczególnie niebezpieczną? »
Jak zapewnić bezpieczne warunki konserwatorowi pracującemu na drabinie powyżej 3 m?
Pytanie: W jakie środki ochrony indywidualnej powinien być wyposażony konserwator wymieniający na hali produkcyjnej jarzeniówki, praca na drabinie około 3,5 m? Czy taka praca jest pracą szczególnie niebezpieczną i czy musi być pisemne zezwolenia na wykonanie tej pracy? »
Wprowadzenie wykazu prac szczególnie niebezpiecznych może wymagać ponownych szkoleń bhp pracowników
Pytanie: W zakładzie pracy wprowadzono wykaz prac szczególnie niebezpiecznych, do których zakwalifikowano prace na wysokości. Prace te wykonywane są m.in.: na stanowisku sprzątaczki i pracowników technicznych. Pracownicy ci posiadają ważne szkolenia okresowe bhp dla pracowników robotniczych nie wykonujących prac szczególnie niebezpiecznych – szkolenie okresowe bhp co 3 lata. Czy po wprowadzeniu wykazu prac szczególnie niebezpiecznych, pracownicy ci powinni (w trakcie trwania ważności obecnych szkoleń okresowych bhp) w ciągu 1 roku od daty wprowadzenia tego wykazu odbyć szkolenie okresowe bhp dla pracowników robotniczych wykonujących prace szczególnie niebezpieczne? Czy z dniem wprowadzenia tego wykazu pracownicy powinni odbyć instruktaż stanowiskowy bhp? »
Bhp przy pracach ma wysokości
Zobacz, jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom wykonującym prace na wysokości
Organizujesz prace na wysokości i zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, o czym pamiętać aby zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy pracownikom. Oto kilka wskazówek, o których mówi w wywiadzie ekspert ds. bezpieczeństwa przy pracy na wysokości firmy 3M Poland. Podpowiada on również, jak właściwe dobrać środki ochrony indywidualnej do pracy na wysokości, dzięki którym zapewnisz bezpieczeństwo swoim pracownikom. »
Zadbaj o właściwe przygotowanie do pracy pracowników pracujących na wysokości z użyciem sprzętu alpinistycznego
Jeżeli pracownicy w Twojej firmie wykonują prace na wysokości i używają przy tym zabezpieczającego przed upadkiem sprzętu alpinistycznego, zapewne zastanawiałeś się jakie muszą przejść kursy, szkolenia. Problem ten w dużej mierze dotyczy pracowników branży budowlanej ale nie tylko, również monterów czy instalatorów. Oto kilka wskazówek na temat właściwego przygotowania tej grupy pracowników do pracy. »
Kategorie
Zostań użytkownikiem Portalu BHP!
Już teraz zamów pełny dostęp do Portalu BHP i korzystaj z:
- 4000 aktualnych porad
- 8000 udzielonych odpowiedzi na pytania
- 30 profesjonalnych ekspertów
- bazy aktów prawnych, wzorów dokumentów, instrukcji BHP, list kontrolnych, aktualności i zmian w przepisach
Posiadam już konto - zaloguj się »