Filmy szkoleniowe to najskuteczniejsze materiały dydaktyczne! Narzędzie "Filmy szkoleniowe" to gotowe rozwiązania do szybkiego i łatwego przygotowania szkolenia bhp. Znajdziesz tu materiały VIDEO, dzięki którym nie tylko urozmaicisz swoje szkolenie ale również w przystępny sposób przekażesz wiedzę jego uczestnikom. Korzystając z narzędzia „Filmy szkoleniowe” możesz również nie ruszając się ze stanowiska pracy, w dogodnym dla Ciebie terminie wziąć udział w e-szkoleniu. W Dziale tym bowiem znajdziesz nagrania VIDEO szkoleń z różnych zagadnień dotyczących bhp.
Analiza stanu bhp w firmie
Zapewne wiesz, że co najmniej raz w roku, należy przeprowadzić w każdej firmie analizę stanu bhp. Często taka analiza dokonywana jest na przesłonie roku kalendarzowego, jako zamknięcie roku. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby wykonać ją w innym czasie oraz więcej niż raz w roku. Rodzi się jednak pytanie jak to zrobić . Jeżeli zatem właśnie stoisz przed zadaniem przeprowadzenia analizy stanu bhp w swojej firmie to wideoszkolenie – webinarium- z cała pewnością będzie dla Ciebie przydatne. Ekspert Portalu BHP odświeży Twoją wiedzę i przedstawi praktyczne wskazówki w zakresie analizy stanu bhp. »
Zagrożenia przy pracy na wysokości
Zorganizowanie pracy na wysokości bywa wyzwaniem nawet dla doświadczonego pracownika służby bhp. Kiedy pracownik znajduje się na znacznej wysokości nad powierzchnią czyha na niego wiele zagrożeń. Czasami jednak, już samo mycie okien na drabinie może być pracą na wysokości, podczas której na pracownika również czają się zagrożenia. Ekspert Portalu BHP przedstawia wymagania prawne, obowiązki pracodawcy związane z prowadzeniem prac na wysokości. Podaje również przykłady zagrożeń, jakie mogą wystąpić podczas pracy na wysokości. Ten materiał możesz wykorzystać zarówno podczas szkolenia bhp pracodawców i osób kierujących pracownikami wykonującymi pracę na wysokości, jak i samych pracowników. »
BHP latem - wskazówki jak zapewnić właściwe warunki pracy w gorące letnie dni.
Aby zapewnić pracownikom właściwe warunki pracy latem przy wysokich temperaturach powietrza, zgodne z wymaganiami bezpieczeństwa i higieny pracy, należy pamiętać o realizacji kilku obowiązków wynikających z przepisów oraz zasad bhp. Mając to na uwadze przygotowaliśmy webinarium, które przypomni Wam najważniejsza informacje w tym zakresie. Zwróci Waszą uwagę na sposoby zapewniania pracownikom optymalnych, bezpiecznych warunków pracy latem. »
Archiwalny BHP przy pracy zdalnej
Pojawienie się w przepisach nowej formy wykonywania obowiązków służbowych – pracy zdalnej – zrodziło wiele pytań wśród pracodawców i pracowników służby bhp. Wprowadziło także wiele wątpliwości w zakresie właściwej realizacji obowiązków zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy osobom wykonującym zadania w takiej formie. W związku z tym, ekspert portalu bhp udziela odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące obowiązków bhp pracodawcy przy realizacji zadań w formie pracy zdalnej. Zobacz zatem: Czy są przepisy, które szczegółowo regulują organizacje stanowiska pracy zdalnej? Czy pracownikowi pracującemu zdalnie należy zapewnić stanowisko w domu zgodne z przepisami bhp? Czy pracownik pracujący zdalnie może pracować na swoim komputerze? Czy wypadek pracownika podczas pracy zdalnej będzie wypadkiem przy pracy? Jak zorganizować stanowisko pracy zdalnej? »
Środki ochrony w czasie epidemii – odpowiedzi eksperta na najczęściej zadawane pytania
Obecnie w czasie stanu epidemii COVID-19 mamy obowiązek zakrywania nosa i ust. W związku z tym pojawia się kilka często powtarzających się pytań: Jakie środki ochrony musi zapewnić pracodawca w czasie epidemii? Czy w zakładach pracy trzeba zakrywać nos i usta? W jakich przypadkach nie trzeba nosić maseczek? Czy pracodawca musi zapewnić pracownikom maseczki? Czy maseczki, które zapewnia pracodawca muszą spełniać określone normy? Ekspert portalu bhp udziela odpowiedzi na te pytania. Wyjaśnia zawiłości przepisów, co pozwoli Ci w prawidłowy sposób wywiązać się ciążących obowiązków i uniknąć ewentualnych kar. »
Szkolenia bhp w formie samokształcenia w czasie epidemii koronawirusa
Zapraszamy na e-szkolenie, w którym ekspert Portalu BHP wyjaśnia, jak w czasie epidemii koronawirusa prowadzić szkolenia bhp on-line. Jak wiemy ta formuła szkoleń w czasie epidemii jest dopuszczona dla szkoleń wstępnych ogólnych bhp. Dodatkowo dla określonych grup pracowników możemy przeprowadzić szkolenie okresowe bhp w formie kształcenia kierowanego. Jednak, jak w praktyce prowadzić takie szkolenie bhp? Co tak naprawdę kryje się pod formą samokształcenia kierowanego? Dzięki praktycznym wskazówkom zorganizujesz i przeprowadzisz ciekawe szkolenie bhp dla pracowników w okresie epidemii, nawet tych pracujących zdalnie. Podczas szkolenia dowiesz się: jakie szkolenia bhp możesz faktycznie przeprowadzić w formie samokształcenia kierowanego, czy e-learning i samokształcenie kierowane to to samo, jak zorganizować szkolenie w formie samokształcenia kierowanego, jakie metody dydaktyczne możesz zastosować prowadząc szkolenie w formie samokształcenia kierowanego i nie tylko, jak aktywizować pracowników podczas szkoleń bhp. Szkolenie prowadzi: Mariusz Foremniak - prawnik, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp i prawa pracy z wieloletnim doświadczeniem. Autor wielu opinii i artykułów o tematyce bhp i prawa pracy. Od 10 lat pracownik służby bhp w Poczcie Polskiej S.A., gdzie obecnie zajmuje się kształtowaniem polityki bhp. Projektuje kierunki polityki w zakresie bhp oraz nadzoruje jej realizację przez jednostki organizacyjne Spółki. »
VideoNews Jak wypełnić druk ZUS OL-10 (Wywiad zawodowy)?
Zmianie uległ druk ZUS OL-10 - Wywiad zawodowy. Od 17 stycznia 2020 r. obowiązuje nowy druk. Dokument ten jest załącznikiem składanym przy wniosku o rentę z tytułu niezdolności do pracy (ZUS ERN). Formularz wypełnia w całości zakład pracy (pracodawca). »
Home Office, czy telepraca
Telepraca (Home Office) to coraz popularniejsza forma zatrudnienia. Jest atrakcyjna zarówno dla pracowników, jaki i pracodawców. Jednak prawidłowe zorganizowanie zatrudnienia w tej formie wymaga zawarcia odpowiedniej umowy, spełnienia określonych wymagań. Ekspert Portalu BHP wyjaśnia, krok po kroku, jak prawidłowo zatrudnić pracownika w formie telepracy. Dzięki wskazówkom eksperta bez problemu prawidłowo wypełnisz obowiązki leżące po stronie pracodawcy. »
Postępowanie w przypadku choroby zawodowej
Zdarza się, że pracownik zgłasza do pracodawcy podejrzenie wystąpienia choroby zawodowej. Jak wówczas postąpić, co zrobić, gdzie skierować pracownika? A jak zachować się w przypadku wystąpienia w zakładzie pracy stwierdzonej choroby zawodowej? O jakie dokumenty należy wówczas zadbać? Jakie obowiązkowe rejestry należy w takim przypadku prowadzić? Ekspert Portalu BHP udziela odpowiedzi na powyższe pytania. Wyjaśnia, kok po kroku, co należny zrobić gdy pracownik zgłasza podejrzenie wystąpienia choroby zawodowej. »
Postępowanie w przypadku wnioskowania o jednorazowe odszkodowanie w związku z wypadkiem przy pracy
Co zrobić, gdy pracownik zgłasza się do nas z zapytaniem o procedurę składania wniosku o jednorazowe odszkodowanie za wypadek przy pracy? Czy umiesz udzielić mu odpowiedzi? Czy sam wiesz, jakie dokumenty należy złożyć oraz kto powinien je przekazać do ZUS? Ekspert Portalu BHP wyjaśnia ten problem. Krok po kroku tłumaczy, co należny zrobić, aby wystąpić o jednorazowe odszkodowanie do ZUS za wypadek przy pracy. »
Aktywne metody prowadzenia szkoleń bhp
Wiele razy słyszymy, że szkolenia bhp są nudne. Pracownicy często nie pochodzą do nich poważnie i traktują je jak zło konieczne. Jednak można temu zaradzić. Można obalić te negatywne mity. Trzeba tylko zmienić metody ich prowadzenia. Oczywiście metod prowadzenia szkoleń znajdziemy wiele. Powinniśmy jednak wybierać aktywne metody prowadzenia szkoleń bhp. Jedną z najbardziej popularnych jest metoda tzw. cyklu Davida Kolba. Dzięki niej dowiesz się, jak uczą się dorośli. Pozwoli Ci to prowadzić atrakcyjne i ciekawe szkolenia bhp. To z kolei wpłynie pozytywnie na Twój wizerunek i autorytet zarówno u pracodawcy, jak i u pracowników. Przełoży się również na lepsze wyniki prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie szkoleń bhp. »
Jak wypełnić statystyczną kartę wypadku?
Statystyczna karta wypadku to bardzo ważny dokument, niezbędny do określenia kierunków działalności profilaktycznej w skali firmy, regionu i państwa. Dlatego tak istotne jest jego prawidłowe wypełnienie. Niestety to zadanie może niekiedy przysporzyć trudności. Mając na uwadze właśnie możliwe trudności, przygotowaliśmy webinarium (e-szkolenie) na temat prawidłowego wypełniania tego dokumentu. Warto wspomnieć, że nie wywiązanie się z obowiązku sporządzenia i przekazania do GUS statystycznej karty wypadku grozi karą. »
Dokumentacja powypadkowa – jak prawidłowo wypełnić najważniejsze druki i dokumenty związane z wypadkiem przy pracy?
Mimo wielu starań pracodawców, podejmowania wielu środków zapobiegawczych wypadki przy pracy się zdarzają. Nawet jeżeli jest to drobny wypadek, wymaga on wdrożenia postępowania powypadkowego. Konieczne jest również wypełnienie określonych dokumentów. Właśnie na dokumentach powinniśmy skupić uwagę. Wiele zespołów powypadkowych miewa trudności w ich wypełnieniu. Mając to na uwadze, Portal BHP, przygotował webinarium, w którym ekspert krok po kroku objaśnia, jak prawidłowo wypełnić najważniejsze druki i dokumenty związane z wypadkiem przy pracy? »
Szkolenia okresowe pracowników biurowych oraz wykonywanie zadań służby bhp przez pracodawców po zmianach w Kodeksie pracy
Choć zmiany w Kodeksie pracy dotyczące zwolnienia ze szkoleń okresowych bhp pracowników administracyjno-biurowych oraz wykonywania zadań służby bhp przez pracodawców weszły w życie już jakiś czas temu nadal budzą wiele wątpliwości. A jak wynika z kontroli PIP niestety zmienione przepisy są błędnie stosowane, szczególnie w odniesieniu do zwolnień ze szkoleń okresowych pracowników administracyjno-biurowych. Dlatego warto zapoznać się przygotowanym przez Portal BHP video-szkoleniem, na którym ekspert wyjaśnia jak w praktyce prawidłowo stosować zmienione przepisy, aby inspektor PIP nie ukarał pracodawcy np. za brak szkoleń okresowych bhp pracowników. »
BHP w szkole
Pod koniec 2018 r. weszły w życie przepisy zmieniające, a właściwie uzupełniające, rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. Zrodziły one wiele pytań i wątpliwości w zakresie prawidłowej realizacji obowiązków związanych z bhp w szkołach. Mając na uwadze powyższe wątpliwości, przygotowaliśmy szkolenie, które przybliży i wyjaśni problematykę właściwego wypełniania obowiązków bhp narzuconych wprowadzonymi przepisami zmieniającymi. Ekspert Portalu przybliży nowe przepisy krok po korku, co z całą pewnością ułatwi ich stosowanie w praktyce. Szkolenie kierowane jest nie tylko do osób zajmujących się bhp w szkołach (specjalistów ds. bhp) i samych odpowiedzialnych za bhp w szkołach, czyli dyrektorów, ale również do innych niepedagogicznych pracowników tj. dyrektorzy administracyjni czy gospodarczy. »
Zostań użytkownikiem Portalu BHP!
Już teraz zamów pełny dostęp do Portalu BHP i korzystaj z:
- 4000 aktualnych porad
- 8000 udzielonych odpowiedzi na pytania
- 30 profesjonalnych ekspertów
- bazy aktów prawnych, wzorów dokumentów, instrukcji BHP, list kontrolnych, aktualności i zmian w przepisach
Posiadam już konto - zaloguj się »