Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów

Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego

Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.

Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.

Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.

Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP

wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu BHP wskazane przez ankietowanych:

43%
Najbardziej docenia aktualność treści
27%
Najbardziej docenia merytoryczność treści
16%
Najbardziej docenia możliwość indywidulanej konsultacji z ekspertem
55%
Klientów nie wskazuje jakichkolwiek obszarów do poprawy
9%
Klientów proponuje poprawę w zakresie merytoryki treści
68%
Klientów potwierdziło, że byliby skłonni do polecenia swoim znajomym portalu

Inne wskazywane zalety to:

  • Szkolenia i konferencje online
  • Obsługa klienta
  • Wzory dokumentów

Takie wyniki zobowiązują!

Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu BHP. Jednocześnie nie spoczywamy na laurach – zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.

Powiedz nam proszę, jakich tematów, materiałów lub nowych funkcjonalności oczekujesz od Portalu BHP. W podziękowaniu za wypełnienie ankiety przygotowaliśmy drobne upominki.

Aby przejść do ankiety, kliknij tutaj

Redakcja Portalu BHP

Poleć znajomemu

Rozwiązania oddymiające – czyli zapewnienie bezpieczeństwa w przypadku pożaru

Rozwiązania oddymiające – czyli zapewnienie bezpieczeństwa w przypadku pożaru

Zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego w obiektach wielkopowierzchniowych to nie lada wyzwanie. W sytuacji wybuchu pożaru w takich budynkach odpowiedni system oddymiania pozwala nie tylko zadbać o bezpieczeństwo, ale także sprawnie przeprowadzić ewakuację osób. Poznaj najnowsze, sprawdzone rozwiązania oddymiające, dzięki którym poprawisz system ochrony przeciwpożarowej w firmie.

Projekty centrów handlowych należą do najbardziej wymagających pod względem bezpieczeństwa pożarowego. Obiekty te pełnią wiele funkcji – od handlowych przez usługowe po rozrywkowe – przyciągając tym samym ogromną liczbę osób, często nieznających zasad postępowania w przypadku zagrożenia. Do tego dochodzi psychologia tłumu, która zwykle wpływa niekorzystnie na sprawną ewakuację. Zapewnienie bezpieczeństwa w sytuacji kryzysowej, np. wybuchu pożaru, to wyzwanie, przed którym stają projektanci i architekci realizujący tego typu inwestycje.

Dym groźniejszy od ognia

Dym, czyli toksyczne produkty rozkładu termicznego i spalania, jest odpowiedzialny w prawie 90% za śmiertelność podczas pożarów. Rozprzestrzenia się szybko, ogranicza widoczność i często stanowi pierwsze zagrożenie, jeszcze przed ogniem. Skuteczny, dobrze zaprojektowany system oddymiania pozwala nie tylko zadbać o bezpieczeństwo, ale także sprawnie przeprowadzić ewakuację osób znajdujących się w budynku. Jednym z jego elementów są okna oddymiające, często stosowane w centrach handlowych, gdzie występują duże przeszklone powierzchnie i świetliki, tak jak w Factory Ursus. W tym wypadku projektanci postawili na okna dachowe Euro-SHEV firmy D+H Polska. Ich nazwa pochodzi od angielskiego smoke and heat exhaust ventilation (systemy rozprzestrzeniania dymu i ciepła).

Okna oddymiające w świetliku

Przy projektowaniu i doborze dachowych urządzeń oddymiających i przewietrzających należy wziąć pod uwagę kierunek wiatru bocznego, kąt nachylenia dachu lub świetlika oraz strefę obciążenia śniegiem. W Polsce norma wyszczególnia pięć takich stref i w zależności od tego, w której z nich zlokalizowana jest inwestycja, w obliczeniach uwzględnia się odpowiedni wskaźnik naporu śniegu. Jest to ważne zarówno przy doborze okna, jak i odpowiedniego rodzaju i liczby siłowników.

– W Factory Outlet zaprojektowano podłużny, dwuspadowy świetlik, dlatego też do oddymianiazaproponowaliśmy podwójne okna kalenicowe – mówi Kamil Majewski, Product Manager D+H Polska. – Okna kalenicowe połączone są ze sobą górną częścią kołnierza zespalającego. Takie rozwiązanie jest nie tylko estetyczne, ale także zapewnia dopływ dużej ilości naturalnego światła.

Rola owiewek

– Zwykle najwięcej kłopotów przy obliczaniu czynnej powierzchni oddymiania przysparza projektantom określenie bezwymiarowego współczynnika przepływu dymu przez okno – mówi Kamil Majewski. –Zgodnie z normą PN-EN 12101-2 musi on uwzględniać wpływ wiatru bocznego na okna dachowe. Do tego typu okien dla poprawy współczynnika przepływu i powierzchni czynnej oddymiania stosuje się deflektory wiatrowe metalowe lub szklane, zwane też owiewkami. Tutaj inwestor zdecydował się na pierwszy wariant – dodaje.

Funkcjonalność i estetyka

Okna oddymiające D+H ze względu na swoją wagę zostały wyposażone w napędy zębatkowe ZA105/1000-HS. Ich sterowanie odbywa się przez zintegrowany system elektronicznej synchronizacji oznaczony symbolem BSY+. Umożliwia on równomierne rozłożenie ciężaru skrzydła okiennego, jego bezpieczne otwieranie i zamykanie, jak też wyłączanie wszystkich napędów w przypadku przeciążenia. Napędy D+H można lakierować na dowolny kolor, również odwzorowujący wybraną fakturę, dzięki czemu to rozwiązanie da się bez trudu wpasować w każdy projekt architektoniczny. Okna wyprodukowane przez FKA-ALU i wyposażone w napędy firmy D+H zamontowano na systemie MB-SR50 firmy Aluprof. W efekcie udało się uzyskać wrażenie subtelnego szklanego zwieńczenia, które jednocześnie spełnia kilka bardzo ważnych funkcji: doświetla ciągi piesze pasażu oraz zapewnia ich oddymianie w przypadku sytuacji pożarowej.