certyfikowane szkolenie

Ocena ryzyka zawodowego jako serce systemu ISO 45001. Część 2. Przywództwo i partycypacja

Ocena ryzyka zawodowego jako serce systemu ISO 45001. Część 2: Przywództwo i partycypacja – jak zaangażować zarząd i pracowników w proces oceny

PAŹDZIERNIK 2026

Czy Twoja ocena ryzyka zawodowego to dokument tworzony w samotności przez behapowca za biurkiem? Jeśli tak, to podczas audytu normy ISO 45001 czeka Cię poważny problem. Jednym z najbardziej bezwzględnych wymagań międzynarodowego standardu jest wykazanie realnego przywództwa kierownictwa (Leadership) oraz współudziału pracowników (Partycypacji) w tworzeniu i aktualizowaniu oceny ryzyka.

Audytor certyfikujący nie pyta już tylko: „Czy macie kartę oceny ryzyka?”. Pyta: „Jak zarząd wspierał ten proces?” oraz „W jaki sposób pracownik z hali produkcyjnej wpłynął na wskazane tam środki zaradcze?”.

Podczas drugiego webinaru z serii „Ocena ryzyka zawodowego jako serce systemu ISO 45001” dowiesz się, jak przestawić proces oceny ryzyka na tory pełnej współpracy. Pokażemy Ci sprawdzone techniki, dzięki którym zdejmiesz z siebie ciężar „bycia jedynym odpowiedzialnym” i sprawisz, że kadra zarządzająca oraz pracownicy liniowi staną się realnymi współautorami bezpiecznego środowiska pracy.

Część 1: Rola najwyższego kierownictwa w ocenie ryzyka (ok. 20 min.)

Część 2: Partycypacja i współudział pracowników w praktyce (ok. 20 min.)

Dla kogo jest to szkolenie?

  • Specjalistów i Inspektorów BHP/HSE, którzy chcą przestać pisać dokumenty w samotności i nauczyć się skutecznej facylitacji zespołu.
  • Pełnomocników ds. ISO 45001, szukających dowodów na spełnienie rygorystycznych wymagań punktów 5.1 i 5.4 normy.
  • Kierowników i Mistrzów produkcji, którzy chcą wiedzieć, jak prawidłowo i bez zbędnej biurokracji angażować podwładnych w identyfikację zagrożeń.

Co zyskasz dzięki udziałowi w webinarze?

  • Sprawne narzędzia facylitacji: Dowiesz się, jak moderować dyskusje o ryzyku między kierownikiem a pracownikiem.
  • Gotowe dowody dla audytora: Otrzymasz przykłady potwierdzające udział pracowników i zarządu w procesie oceny ryzyka.
  • Spokój i podział odpowiedzialności: Przestaniesz być jedyną osobą odpowiadającą za treść kart oceny ryzyka w firmie.

Ważne: Ten webinar jest drugą częścią cyklu szkoleniowego „Ocena ryzyka zawodowego jako serce systemu ISO 45001”.

Obserwuj nas

fb-logo ink-logo

Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel