Sklep
W obecnym zmechanizowanym świecie hałas otacza nas wszędzie – w pracy, na ulicy. Coraz więcej osób skarży się na rozdrażnienie i zdenerwowanie spowodowane hałasem. Zobacz, jak możesz sprawdzić czy na stanowiskach pracy w Twojej firmie hałas nie jest nadmierny? Miej świadomość, że to Twój obowiązek, podejmować działania ograniczające narażenie na hałas pracowników. Zacznij działać już dziś!
Dźwięki otaczają nas wszędzie, w tym również w miejscu w pracy. Trzeba jednak podkreślić, że choć niekiedy nie przekraczają one dopuszczalnych norm, ale są jednostajne i ciągłe wówczas mogą być uciążliwe. Podpowiadamy, więc jak chronić pracowników przed hałasem. Materiał ten zawiera wskazówki na temat środków i rozwiązań jakie można zastosować, aby ograniczyć narażenie pracowników na hałas w miejscu pracy.
Kazimierz Żurawskigłówny specjalista ds. bhp,współpracownik firmy doradztwa w zakresie prawa i ochrony pracy SEKA S.A.
Ten tekst pomoże Ci:
Jak ustalić jakiego rodzaju wkładki przeciwhałasowe zastosować na hali produkcyjnej (o jakim stopniu tłumienia) przy poziomie hałasu powyżej 80 dB?
Lesław Zieliński
były główny inżynier zarządzania
bezpieczeństwem pracy, rejestrowanyaudytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Jeżeli w zakładzie pracy są stanowiska pracy z przekroczeniem normy hałasu (powyżej 85 dB), czy pracodawca musi prowadzić imienne listy pracowników pracujących w przekroczeniu norm hałasu? Praca na maszynach stolarskich w pełnym wymiarze czasu pracy. Czy w związku ze zmianami w ustawie o warunkach szczególnych, są nałożone jakieś obowiązki na pracodawcę, w związku z przekroczeniem norm hałasu?
Jan M. Pióro specjalista w zakresie prawa pracy, biegły sądowy w dziedzinie bhp przy Sądzie Okręgowym w Warszawie
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone