Sklep
Czy mając uprawnienia na podnośnikowy wózek jezdniowy (widlak) oraz ukończone seminarium dla instruktorów-wykładowców na kursach dla kierowców wózków jezdniowych z napędem silnikowym oraz instruktorów ds. bezpiecznej obsługi-wymiany butli gazowych w wózkach jezdniowych łącznie z programem nauczania, mogę również udzielić zezwolenia na użytkowanie wózka samojezdnego platformowego nie mając uprawnień do jego użytkowania? Nadmienię jeszcze że z UDT po ukończeniu szkolenia otrzymałem programy nauczania (kursu):obsługa podnośnikowych wózków jezdniowych (prowadzonych i zdalnie sterowanych, z wyłączeniem specjalizowanych i specjalizowanych):
Jan M. Pióro specjalista w zakresie prawa pracy, biegły sądowy w dziedzinie bhp przy Sądzie Okręgowym w Warszawie
Czy jeśli pracownik posiada kurs dla operatorów wózków jezdniowych z napędem silnikowym z zaznaczeniem wózków wysokiego podnoszenia, ale z roku 1989, czy nadal jest on ważny w świetle obowiązujących przepisów?
Czy wózek widłowy, który uruchamia się kodem można pozostawić z kluczykiem w stacyjce, czy też należy wyjmować kluczyk i przekazywać go kierownikowi?
Waldemar Kluchaspecjalista z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy
Pracownicy posiadają uprawnienia do obsługi wózków jezdniowych wydane przez pracodawcę lub jednostki uprawnione do szkolenia operatorów wózków przed objęciem nadzoru nad wózkami jezdniowymi przez Urząd Dozoru Technicznego. Szkolenia odbyły się na podstawie programu opracowanego i zatwierdzonego przez Ośrodek Doskonalenia Kadr Ministerstwa Gospodarki w Mysłowicach. Czy w chwili obecnej uprawnienia te straciły ważność? Czy operatorzy Ci ze względu na brak w tematyce szkolenia przepisów UDT mają powtarzać szkolenia i egzaminy, bądź uzupełniać szkolenia o zakres przepisów UDT?
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone