Sklep
Jak traktować zranienie palca poprzez konstrukcję stalową regału magazynku podręcznego z środkami czystości tj. ręczniki papierowe, papier toaletowy. Zdarzenie miało miejsce w przychodni medycznej. Czy traktować to należy jako zranienie ostrymi narzędziami w myśl przepisów i taka procedurę stosować?
Anna Błażejczyk
Proszę o pomoc w kwestii oceny ryzyka zawodowego pracownika służby zdrowia narażonego na zranienie ostrym narzędziem podczas udzielania świadczeń zdrowotnych. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 czerwca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu prac związanych z narażeniem na zranienie ostrymi narzędziami używanymi przy udzielaniu świadczeń zdrowotny - paragraf 3 ust. 1 pkt 2 w karcie oceny ryzyka zawodowego należy podać stan zdrowia pracownika, w tym choroby przewlekłe na które choruje. Proszę o odpowiedź od kogo mam uzyskać tą informację (od pracownika, a może lekarza medycyny pracy) i jakie ma ona znaczenie dla samej oceny ryzyka zawodowego
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 czerwca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu prac związanych z narażeniem na zranienie ostrymi narzędziami używanymi przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych(Dz. U. 13, poz. 969), zwanego dalej rozporządzeniem, pracodawca jest obowiązany sporządzić pierwszy raport o zranieniach do 28 lutego 2014 r.
Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 6 czerwca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu prac związanych z narażeniem na zranienie ostrymi narzędziami używanymi przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych(Dz.U. z 2013 r. poz. 969), zwanego dalej rozporządzeniem, pracodawca jest obowiązany sporządzić pierwszy raport o zranieniach do 28 lutego 2014 r.
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone