Pożar i gaz w szkole

Wyobraź sobie pożar w szkole, urzędzie, w biurowcu, innym budynku użyteczności publicznej pełnym ludzi. Stres, panika i chaos. Jak tego uniknąć? Odpowiedź jest prosta, pokazać właściwy sposób reakcji, zachowania w takiej sytuacji. Ten film Ci w tym pomoże. W bardzo realistyczny sposób przedstawia sytuację pożaru w budynku pełnym ludzi – szkole. Pokazuje, jak właściwie się zachować w przypadku pożaru. Natomiast komentarz i wskazówki strażaka doskonale wyjaśniają procedury postępowania w sytuacji pożaru. Informacje zawarte w tym filmie mają zastosowanie nie tylko w przypadku pożaru w placówkach oświatowych, ale w każdym innym budynku.

Film powstał w ramach projektu „Bezpieczna Szkoła w Strefie Schengen” zrealizowanego na zlecenie Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin.

Produkcja Vena Art

Scenariusz i reżyseria Norbert Rudaś

Producent Andrzej Jachim

Zdjęcia Grzegorz Filipiak

Projekt „Bezpieczna szkoła w strefie Schengen” jest wspólną inicjatywą Miasta Lublin, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej w zakresie poprawy bezpieczeństwa szkół i placówek oświatowych w Lublinie. Pozwoli szkołom i placówkom oświatowym przygotować się na ewentualne sytuacje zagrożenia bezpieczeństwa publicznego.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdziesz na stronie: http://bezpiecznaszkola.lublin.eu/o_projekcie

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego w kwocie 2125000 zł. Za pozyskanie środków na realizację projektu odpowiedzialny był Wydział Projektów Nieinwestycyjnych, Referat ds. projektów oświatowych we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego.

Kategorie