Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów
Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego
Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.
Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.
Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.
Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP
wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu BHP wskazane przez ankietowanych:
Inne wskazywane zalety to:
- Szkolenia i konferencje online
- Obsługa klienta
- Wzory dokumentów
Takie wyniki zobowiązują!
Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu BHP. Jednocześnie nie spoczywamy na laurach – zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.
Powiedz nam proszę, jakich tematów, materiałów lub nowych funkcjonalności oczekujesz od Portalu BHP. W podziękowaniu za wypełnienie ankiety przygotowaliśmy drobne upominki.
Redakcja Portalu BHP
6 podstawowych zasad w zakresie transportu uczniów
Szkoła ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczniów od momentu przybycia do niej do jej opuszczenia, a także podczas organizowanych przez szkołę zajęć pozaszkolnych. Przepisy nie regulują jednoznacznie kwestii bezpieczeństwa uczniów w trakcie dowozu do i odwozu ze szkoły. Należy więc korzystać z tzw. dobrej praktyki, którą w poniższym tekście dzieli się pan Marek Kotwasiński, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Kościelcu, inspektor ds. bhp w Urzędzie Gminy Kościelec.
-
Jeżeli droga dziecka z domu do szkoły, w której obwodzie mieszka, przekracza:
-
3 km – w przypadku uczniów klas I–IV szkół podstawowych,
-
4 km – w odniesieniu do uczniów klas V i VI szkół podstawowych oraz gimnazjów,
-
gmina ma obowiązek zapewnić tym uczniom bezpłatny transport i opiekę w czasie przewozu do oraz ze szkoły lub zwrot kosztów przejazdu środkami komunikacji publicznej.
-
Do czasu przyjazdu autobusu za bezpieczeństwo dzieci oczekujących na przystanku odpowiadają rodzice. Po przyjeździe autobusu opiekun wprowadza dzieci do autobusu i w tym momencie przejmuje pełną odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo. Kiedy autobus znajdzie się już na terenie szkoły opiekun wyprowadza dzieci z autobusu i wprowadza je do budynku szkoły. Tym samym szkoła przejmuje pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczniów.
-
Dzieci oczekujące na terenie szkoły na przyjazd autobusu są pod opieką nauczyciela. Kiedy autobus jest już gotowy do wprowadzenia dzieci (np. musiał wcześniej zawrócić) nauczyciel odprowadza do niego dzieci i przekazuje opiekę osobie, która przejmuje odpowiedzialność za bezpieczeństwo przewożonych uczniów i wprowadza ich do autobusu.
-
W każdym kursie na każdym przystanku pierwszy wysiada opiekun i wyprowadza wysiadających uczniów. Jeżeli dzieci muszą przejść na drugą stronę ulicy, opiekun przeprowadza je. Od tej chwili odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci przejmują rodzice.
-
Jeżeli uczeń nie przestrzega regulaminu sprawowania opieki nad uczniami w czasie dowozu do i odwozu ze szkoły dyrektor szkoły może go ukarać naganą. Jednocześnie powiadamia o tym rodzinę lub pozbawia niesubordynowanego ucznia prawa do jazdy autobusem szkolnym wykupując mu w zamian bilet miesięczny na zwykły autobus.
-
Dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów od momentu przybycia do niej do jej opuszczenia, a także podczas organizowanych przez szkołę zajęć pozaszkolnych. Na nauczyciela spada zaś odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczniów podczas wycieczek szkolnych lub obozów.