pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc przedmedyczna – jak udzielić pierwszej pomocy w nagłych przypadkach - materiał video - webinar

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna – jak udzielić pierwszej pomocy w nagłych przypadkach

Sprawdź, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych przypadkach. Jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Zobacz, jak prawidłowo postępować udzielając pierwszej pomocy w przypadku: ataku epilepsji, zawału serca, zadławienia, omdlenia, krwotoku z nosa. Skorzystaj z materiału video wraz z komentarzem eksperta Portalu BHP – ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Jeżeli chcesz przypomnieć sobie, pracownikom, jak wyglądają zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach, skorzystaj z przygotowanych:

  • materiałów video,

  • prezentacji,

  • plakatów.

W przygotowanym materiale znajdziesz wskazówki, jak prawidłowo:

  • przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową;

Zobacz filmik, z komentarzem eksperta, który na fantomie pokazuje i objaśnia, jak w prawidłowy sposób wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową.

  • postąpić w przypadku omdlenia;

W tym materiale ekspert przypomina, w jaki sposób zabezpieczyć osobę poszkodowaną. Pokazuje jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.

  • zatamować krwotok z nosa;

Poznaj prawidłowy sposób postępowania w przypadku krwotoku z nosa i uniknij najczęstszego błędu, który może doprowadzić do pogorszenia stanu poszkodowanego.

  • ratować osobę, która się zadławiła;

Dowiedź się, jak pomóc osobie, która się dławi. Zobacz, jak prawidłowo wykonać chwyt Heimlicha.

  • zachować się w przypadku objawów zawału serca;

Sprawdź, jakie są najczęstsze objawy zawału serca. Zobacz, jak zadbać o osobę, której może grozić zawał serca.

  • postępować w przypadku ataku epilepsji.

Zobacz, jak zadbać o osobę, która ma atak epilepsji? Sprawdź, czy należy ją unieruchomić?

Przygotowane materiały możesz wykorzystać podczas szkolenia BHP z pierwszej pomocy. Tematyka pierwszej pomocy, często stanowi jedne z paneli, podczas organizowanego często w firmach – w ramach budowania i rozwijania kultury BHP – Tygodnia BHP. Materiał video został podzielony na osobne bloki tematyczne. Dzięki temu z każdym blokiem można zapoznać się oddzielnie. Wszystkie bloki razem, stanowią zaś kompletną podstawę informacji w zakresie pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

Materiały szkoleniowe opracował i instruktaż prowadzi:

Mariusz Foremniak

Ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy, gł. specjalista ds. BHP, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp i prawa pracy z wieloletnim doświadczeniem. Autor wielu opinii i artykułów o tematyce bhp i prawa pracy. Wieloletni pracownik służby bhp. Projektuje kierunki polityki w zakresie bhp oraz nadzoruje jej realizację przez jednostki organizacyjne Spółki.

Organizacja ewakuacji pracowników oraz systemu pierwszej pomocy na terenie zakładu pracy

Organizacja ewakuacji pracowników oraz systemu pierwszej pomocy na terenie zakładu pracy

Sprawdź, jak rozumieć obowiązek pracodawcy w zakresie zapewnienia środków niezbędnych do udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników. Dowiedź się, jak prawidłowo zorganizować system pierwszej pomocy i ewakuacji pracowników na terenie zakładu pracy.

Ekspert portalu BHP powie, jak przygotować się do ewakuacji pracowników i udzielania pierwszej pomocy. Wskaże, jak zorganizować system pierwszej pomocy w zakładzie pracy. Webinar zawiera również praktyczne przykłady wdrożenia takich systemów w różnych firmach. Ekspert Portalu BHP odpowiada także na najczęściej zadawane pytania dotyczące organizacji pierwszej pomocy w zakładzie pracy i ewakuacji:

  • Co powinno się znajdować w apteczce pierwszej pomocy?
  • Kto może obsługiwać punkty pierwszej pomocy i apteczki?
  • Jakie szkolenie powinny ukończyć osoby wyznaczone do udzielenia pierwszej pomocy?
  • Kto może prowadzić szkolenie z pierwszej pomocy w ramach szkolenia okresowego bhp?
  • Czy osoby wyznaczone do ewakuacji pracowników muszą mieć ukończony kurs inspektora ppoż.?
  • Czy pracownik służby bhp może być wyznaczony jako osoba do udzielenia pierwszej pomocy, ewakuacji pracowników?

Webinar prowadzi:

Mariusz Foremniak - prawnik, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp i prawa pracy z wieloletnim doświadczeniem. Autor wielu opinii i artykułów o tematyce bhp i prawa pracy. Wieloletni pracownik służby bhp, zajmujący stanowisko kierownika komórki bhp. Projektuje kierunki polityki w zakresie bhp oraz nadzoruje jej realizację przez jednostki organizacyjne Spółki.

Obserwuj nas

fb-logo ink-logo

Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel