Sklep
Warsztat 3. Zarządzanie ryzykiem i kulturą bezpieczeństwa.
Udział w warsztacie: "Zarządzanie Ryzykiem i Kultura Bezpieczeństwa" to kluczowy krok w rozwijaniu Twoich kompetencji i wpływaniu na bezpieczeństwo w Twojej organizacji. Twoje uczestnictwo w tym szkoleniu to inwestycja nie tylko w Twoje własne umiejętności, ale także w długoterminowe bezpieczeństwo i efektywność operacyjną Twojej firmy. Twoje zaangażowanie w budowanie kultury bezpieczeństwa będzie miało trwały, pozytywny wpływ na całą organizację.
Korzyści dla Uczestnika:
Warsztat 2. Zaawansowane techniki oceny ryzyka oraz przydatne narzędzia lean management.
Udział w warsztacie „Zaawansowane techniki oceny ryzyka” to doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie oceny ryzyka zawodowego na zaawansowanym poziomie. Szkolenie to nie tylko pogłębi Twoje profesjonalne umiejętności, ale również w znaczący sposób wpłynie na bezpieczeństwo i efektywność funkcjonowania Twojej firmy.
Korzyści dla uczestnika:
Warsztat 1. Wprowadzenie do oceny ryzyka zawodowego
Zdobądź wiedzę na temat podstawowych pojęć ryzyka, przepisów prawnych oraz metod oceny, takich jak RISK SCORE i FMEA. Praktyczne ćwiczenia pomogą Ci skutecznie stosować zdobyte umiejętności w rzeczywistych sytuacjach. Zwiększ swoje kompetencje w zarządzaniu ryzykiem i zapewnij zgodność z przepisami.
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny w okresie od stycznia do września 2023 zgłoszono o 7,5% więcej osób poszkodowanych niż w analogicznym okresie w 2022 roku. Zwiększył się także wskaźnik wypadkowości z 2,99 do 3,22, czyli liczba poszkodowanych przypadająca na 1000 pracujących. Jak wskazują dane – w kwestii bezpiecznej pracy pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. Kluczowym aspektem jest skupienie się na budowaniu świadomości pracowników i zmianie ich przekonań. O tym, jakie działania warto podjąć opowiada Anna Połchowska, Kierownik ds. BHP i Ochrony Środowiska w Cedo.
Z danych, przedstawionych przez Ministra Zdrowia w ostatnim czasie wynika, że – według statystyk Sanepidu – 50 % zachorowań na koronawirusa jest identyfikowanych w zakładach pracy. Ten fakt oznacza, iż procedury, związane z bhp w firmach i instytucjach publicznych, pozostawiają wiele do życzenia. Zatem trzeba i można zrobić znacznie więcej, by minimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem w miejscu pracy i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.
Magdalena Pokrzycka-Walczak
Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy przedstawi główne ustalenia II edycji Europejskiego badania przedsiębiorstw na temat nowych i pojawiających się zagrożeń (ESENER-2). Wyniki tego badania dają szczegółowy wgląd w to, w jaki sposób w europejskich miejscach pracy zarządza się zagrożeniami dla bezpieczeństwa i higieny pracy. Poznaj najczęstsze identyfikowane czynniki ryzyka w UE.
Czy pracownik, który prowadzi sprawy bhp w zakładzie pracy, posiadający uprawnienia technika bhp sam może sporządzić ocenę ryzyka zawodowego na poszczególnych stanowiskach? Czy taka ocena będzie akceptowana przez służby kontrolujące?
dr inż. Adam Słomkaekspert z zakresu oceny ryzyka zawodowegobyły pracownik dydaktyczny Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu
Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) zachęca profesjonalistów i amatorów do wzięcia udziału w II edycji prestiżowego konkursu fotograficznego „ZOOM na zapobieganie zagrożeniom”. Tematem przewodnim jest zapobieganie ryzyku w miejscach pracy. Prace można wysyłać do 31. sierpnia b.r. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 3 000 Euro.
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone