Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów
Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego
Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.
Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.
Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.
Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP
wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu BHP wskazane przez ankietowanych:
Inne wskazywane zalety to:
- Szkolenia i konferencje online
- Obsługa klienta
- Wzory dokumentów
Takie wyniki zobowiązują!
Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu BHP. Jednocześnie nie spoczywamy na laurach – zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.
Powiedz nam proszę, jakich tematów, materiałów lub nowych funkcjonalności oczekujesz od Portalu BHP. W podziękowaniu za wypełnienie ankiety przygotowaliśmy drobne upominki.
Redakcja Portalu BHP
Europejska Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy podsumowuje swoje działania w 2015 r.

„Coraz częściej praca odbywa się poza tradycyjnymi miejscami,(…) technologia szybko się rozwija, a siła robocza w Europie starzeje się. Dlatego tak ważne jest przystosowanie się do tych zmian oraz współpraca na rzecz osiągnięcia jak najlepszych rezultatów”. Tak Dyrektor Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy, Christa Sedlatschek, podsumowuje działania Agencji w 2015 r.
Sprawozdanie Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) z jej działań w 2015 r. zwraca uwagę na najistotniejsze wydarzenia ubiegłego roku, w ramach których Agencja podejmowała działania. W głównej mierze celem tych działań było przewidywanie zmian w świecie pracy i dostosowywanie się do nich, a także określanie sposobów radzenia sobie z nowymi zagrożeniami i wyzwaniami, jakie przynoszą owe zmiany.
W związku z nowymi i pojawiającymi się zagrożeniami oraz ich wpływem na bezpieczeństwo i zdrowie w miejscu pracy EU-OSHA opublikowała eksperckie artykuły przeglądowe dotyczące crowdsourcingu, środków zwiększających wydajność oraz robotyki.
Zagrożenia psychospołeczne to jedno z nowych zagrożeń określone badaniem ESENER-2
W 2015 r. zakończył się jeden z głównych projektów EU-OSH dotyczący europejskiego badania przedsiębiorstw na temat nowych i pojawiających się zagrożeń (ESENER). Rezultaty badania ESENER-2 wskazują, że wśród zagrożeń najpowszechniej występujących w europejskich miejscach pracy należy wymienić:
- zagrożenia psychospołeczne (np. 58% miejsc pracy w UE wskazało kłopotliwych klientów jako jeden z czynników ryzyka) oraz
- zagrożenia związane z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego (np. 56% miejsc pracy zgłosiło, że pracownicy wykonują pracę w męczących lub powodujących ból pozycjach).
W badaniu ESENER-2 zwrócono również uwagę na znaczenie oceny ryzyka w radzeniu sobie z tymi zagrożeniami. Nowy interaktywny internetowy pulpit nawigacyjny poświęcony badaniu opracowany przez EU-OSHA zapewnia obecnie możliwość uzyskania łatwego dostępu do wyników badania.
Nowy projekt EU-OSHA dotyczy pracowników w starszym wieku
We wrześniu ubiegłego roku określono ramy kolejnego ważnego projektu pilotażowego EU-OSHA poświęconego pracownikom w starszym wieku pt. „Bezpieczniejsze i zdrowsze warunki pracy dla osób w każdym wieku”. Ustalenia w dotyczące tego projektu zostały przedstawione decydentom, specjalistom ds. BHP i przedstawicielom partnerów społecznych w Brukseli. Sesje dyskusyjne zorganizowane w trakcie konferencji koncentrowały się na kwestiach związanych ze starzeniem się, relacją między BHP i płcią oraz systemami rehabilitacji i powrotu do pracy.
Narzędzia online do oceny ryzyka opracowane przez EU-OSHA „rozwinęło skrzydła”
W zeszłym roku Agencja podsumowała również wyniki projektu interaktywnego narzędzia online do oceny ryzyka (OiRA). Z danych wynika, że do końca 2015 r. łączna liczba narzędzi OiRA wyniosła 86, przy czym kolejne 30 narzędzi było w przygotowaniu. W 2015 r. uruchomiony został również nowy interfejs użytkownika, OiRA 2.0, aby zwiększyć komfort użytkowników. Kończąc rok pozytywnym akcentem, w listopadzie projekt OiRA otrzymał Certyfikat Najlepszych Praktyk przyznawany w ramach systemu Europejskich Nagród Sektora Publicznego.
Jak wynika z danych EU-OSHA za 2015 r. aż 92% zainteresowanych stron korzystało z informacji opracowanych przez EU-OSHA, przy czym:
- 48% z nich korzystało z tych informacji w ramach procesu wymiany wiedzy,
- 39% do celów kształtowania polityki lub wdrażania środków na szczeblu przedsiębiorstwa,
- 38% w celu ich dalszego rozpowszechnienia,
- 37% do celów prowadzenia dalszych badań.
Dobre wyniki osiągane przez Agencję potwierdzają także wyniki oceny kampanii „Partnerstwo dla prewencji” realizowanej w latach 2012–13 w ramach kampanii Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy oraz analiza badania OiRA .
W 2015 r. uruchomiono również nową stronę główną EU-OSHA oraz odnowioną stronę poświęconą Napo. Dzięki odświeżeniu wyglądu i interfejsu tych dwóch stron łatwiej jest się po nich poruszać i są one lepiej przystosowane do urządzeń mobilnych.