Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów
Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego
Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.
Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.
Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.
Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP
wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu BHP wskazane przez ankietowanych:
Inne wskazywane zalety to:
- Szkolenia i konferencje online
- Obsługa klienta
- Wzory dokumentów
Takie wyniki zobowiązują!
Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu BHP. Jednocześnie nie spoczywamy na laurach – zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.
Powiedz nam proszę, jakich tematów, materiałów lub nowych funkcjonalności oczekujesz od Portalu BHP. W podziękowaniu za wypełnienie ankiety przygotowaliśmy drobne upominki.
Redakcja Portalu BHP
Pod transportowanym ładunkiem nie mogą przechodzić ani pracownicy ani klienci
Największe nieprawidłowości w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w placówkach handlowychdotyczą w szczególności transportu i składowania, wentylacji, ogrzewania i oświetlenia oraz organizacji i wyposażenia pomieszczeń pracy. Dlatego warto przypomnieć sobie zasady transportu wewnętrznego w sklepach wielkopowierzchniowych.
Podstawowym celem jest wyeliminowanie potrzeby ręcznego przemieszczania ciężarów. Obowiązkiem pracodawcy jest więc stosowanie odpowiednich rozwiązań organizacyjnych i technicznych. Oczywiście może się zdarzyć sytuacja, że nie będzie możliwości uniknięcia takiego transportu. Wtedy trzeba przede wszystkim wyposażyć pracowników w środki niezbędne do zmniejszenia zagrożeń i uciążliwości.
Bezpieczne warunki przewozu i przeładunku zależą od masy i rozmieszczenia ładunków na środkach transportowych. Należy pamiętać, że ładunek musi być zabezpieczony przede wszystkim przed spadkiem ze środka transportu, przemieszczaniem się na nim oraz zsypywaniem się z niego.
Przy przemieszczaniu ładunków środkami transportowymi trzeba pamiętać, aby nie przekraczać dopuszczalnej nośności lub udźwigu danego środka.
Pomosty oraz rampy do załadunku i rozładunku muszą być odpowiednie do wymiarów, jak również masy przeznaczonych do transportu ładunków i powinno na nie prowadzić co najmniej jedno wejście.
Urządzenia zmechanizowane mogą eksploatować jedynie osoby o kwalifikacjach właściwych do obsługi określonego urządzenia.
Niezbędna wiedza kierowcy wózka z napędem
Operator (kierowca) wózka z własnym napędem powinien znać:
-
przepisy oraz zasady bhp,
-
przepisy przeciwpożarowe,
-
zakładowe instrukcje eksploatacji wózków i ruchu po drogach wewnętrznych.
-
zagrożenia, na jakie jest narażony,
-
zagrożenia innych osób, które powoduje swoją pracą,
-
teren firmy,
-
charakterystyczne cechy transportowanych ładunków.
Instrukcja dla hipermarketu eksploatującego wózki jezdniowe
W każdym hipermarkecie eksploatującym wózki jezdniowe powinna być opracowana i wydana instrukcja określająca w szczególności:
-
bezpieczną organizację wykonywania transportu wewnątrzzakładowego;
-
dopuszczalne prędkości wózków na poszczególnych odcinkach dróg, uwzględniające:
- nasilenie ruchu,
- rodzaj przewożonych ładunków,
- szerokość dróg,
- stan dróg,
- widoczność;
-
zasady poruszania się pieszych.
Wózków jezdniowych napędzanych benzyną etylizowaną nie wolno używać w pomieszczeniach.
Zygmunt Wieczorek
specjalista ds. analiz i prewencji
zagrożeń zawodowych
Podobne artykuły
- Wypadki przy pracy na budowach pod lupą PIP.
- Rozporządzenie Ministra Środowiska z 24 sierpnia 2006 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu niektórych prac z zakresu gospodarki leśnej (Dz.U. z 2006 r. nr 161, poz. 1141)
- Przypominany zasady bezpiecznego transportu zmechanizowanego
- Zasady transportu wózkiem jezdniowym z napędem silnikowym
Podobne porady
- Wypadki przy pracy na budowach pod lupą PIP.
- Rozporządzenie Ministra Środowiska z 24 sierpnia 2006 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu niektórych prac z zakresu gospodarki leśnej (Dz.U. z 2006 r. nr 161, poz. 1141)
- Przypominany zasady bezpiecznego transportu zmechanizowanego
- Zasady transportu wózkiem jezdniowym z napędem silnikowym