Poleć znajomemu

Za co zapłacisz Inspekcji Sanitarnej?

Pytanie:

W październiku odbyła się w zakładzie kontrola sanepidu w zakresie przestrzegania przepisów bhp w narażeniu pracowników na drgania mechaniczne i hałas. Kontrola wypadła pomyślnie. Inspektorzy stwierdzili przekroczenia hałasu na kilku stanowiskach pracy. Pracownicy zostali wyposażeni w środki ochrony indywidualnej. Po około 14 dniach zakład otrzymał pismo z sanepidu, informujące o wydaniu decyzji o ograniczeniu hałasu na stanowiskach pracy oraz, że zgodnie z art.36 ust.1 i 2 ustawy o PIS w następstwie ujawnionych nieprawidłowości oraz wyników pomiarów środowiska pracy zakład zostanie obciążony za czynności Inspekcji Sanitarnej. Czy zakład za przekroczenie norm dopuszczalnych hałasu na kilku stanowiskach pracy może zostać obciążony kosztami za czynności Inspekcji sanitarnej?

Pozostało jeszcze 54 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem Portalu BHP?
Już teraz zamów pełny dostęp do:

  • 3000 porad na portalu
  • 3500 udzielonych indywidualnych odpowiedzi na pytania
  • 72h na otrzymanie indywidualnej odpowiedzi eksperta
  • 6 lat na rynku polskim od 2009 roku
  • 30 zweryfikowanych ekspertów i praktyków z różnych dziedzin

Kup dostęp do portalu »

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Kategorie