przeciwdziałanie stresowi

Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem w pracy – warsztaty dla pracowników

Sprawdź, jak radzić sobie ze stresem w pracy. Pobierz gotowy materiał dla swoich pracowników i pomóż im zmniejszyć stres. Podejmij działania obniżające ryzyko występowania stresu w miejscu pracy. Pamiętaj stres pracy wpływa na prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku w pracy. Zobacz webinar, który zawierała zarówno teorię i praktykę. Poznaj metody radzenia sobie ze stresem lub obniżenia jego poziomu do takiego, który faktycznie nie paraliżuje, ale może motywować.

Podczas webinaru dowiesz się:

  1. Co to jest stres?

  2. Jakie są rodzaje stresu?

  3. Czy można jednoznacznie stwierdzić, kiedy stres mobilizuje, a kiedy paraliżuje?

  4. Jakie są sposoby łagodzenia napięcia emocjonalnego?

Poznasz również:

  • sposoby kreatywnego uwalniania negatywnych emocji,

  • rolę słów, jako wsparcie w zmniejszaniu stresu,

  • techniki oddechowe łagodzące stres,

  • metody radzenia sobie z negatywnymi emocjami z wykorzystaniem koncentracji na zmysłach.

Webinar poprowadzi:
Magdalena Pokrzycka-Walczak

absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspertka ds. zdrowia psychicznego w miejscu pracy. W swojej pracy zajmuję się mobbingiem, dyskryminacją i przeciwdziałaniem tym negatywnym zjawiskom.

Dwa rodzaje stresu

Mamy dwa rodzaje stresu. Stres, który jest pozytywny, mobilizujący, motywujący. Mamy z nim do czynienia w przypadku, gdy zaobserwujemy u siebie emocje np. w odpowiedzi na awans zawodowy, na udział w nowym projekcie, na możliwości nowych działań w miejscu pracy.

Ale mamy również stres, który w pewien sposób działają destrukcyjnie na nas. Powodują, że paraliżuje nas strach i nie potrafimy sobie z nim poradzić. Ten stres negatywny wpływ na nasz stan psychofizyczny i zazwyczaj ma charakter przewlekły. Jego przyczyną może być to przemoc psychiczna w miejscu pracy, tak jak mobbing czy dyskryminacja.

Kiedy stres mobilizuje, a kiedy paraliżuje?

Każdy z nas ma własne zasoby. Są to cechy charakteru, osobowości, umiejętności. Jest to nasze życiowe doświadczenie, które w sytuacji emocjonalnego pobudzenia może wspierać. Zarówno świadczenie, jak i osobowości, może wspierać regulowanie napięcia, ale też może wręcz przeciwnie wpływać destrukcyjnie na układ nerwowy. Predyspozycje osobowościowe, temperament, wychowanie, ale też dzieciństwo, poczucie własnej wartości, wpływa na odbieranie stresu. Mogą powodować, że stres będziemy odbierali negatywnie.

Istotne jest poproszenie o wsparcie przyjaciół, psychologa, psychoterapeuty. Ważne jest szukanie metody obniżenia poziomu odczuwalnego stresu, ale także sposobów na radzenie sobie nie tylko z tym, co już było, ale przede wszystkim z tym, co będzie, z przyszłymi wydarzeniami, które mogą wpłynąć na emocje i sposób ich przeżywania.

Zobacz webinar, który pomoże, zarówno Tobie, jak i pracownikom radzić sobie ze stresem.

Obserwuj nas

fb-logo ink-logo

Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel