Sklep
W jaki sposób dobrać odpowiednie badania i pomiary czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy? Jakie badania i pomiary czynników szkodliwych dla zdrowia wykonać w zakładzie zajmującym się produkcją ubrań, w których wykorzystuje się sprzęt taki jak: maszyny do szycia, plotery, drukarnie itp.?
Halina Góralska
28 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Z tej okazji o bezpieczeństwie pracy rozmawialiśmy z ekspertami firmy KRAUSE – Lidią Gawrońską, Specjalistą ds. BHP oraz Maciejem Lepczykiem, Dyrektorem Zakładu w Świdnicy.
Stosowanie niebezpiecznych substancji, niebezpiecznych mieszanin w pracy jest dopuszczalne pod warunkiem zastosowania środków zapewniających pracownikom ochronę ich zdrowia i życia. Jak zatem zapewnić im taką ochronę? Jakie warunki zapewnić, jakie wymagania spełnić, o czym pamiętać i co brać pod uwagę, aby można było mówić o bezpiecznej pracy z substancjami niebezpiecznymi? Zapraszamy na e-szkolenie (webinarium), podczas którego ekspert Portalu BHP omówi zasady bezpiecznej pracy z substancjami niebezpiecznymi.
W trakcie szkolenia zostaną omówione m.in.:
Webinarium poprowadzi:
Norbert Szymkiewicz - absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Biologii, specjalizacja Ochrona środowiska. Ukończone Studia Podyplomowe BHP oraz kurs Inspektorów PPOŻ. Pełnienie zadań służby BHP w firmach branży młynarskiej, przemyśle energetyki wiatrowej, deweloperstwie powierzchni magazynowych oraz bankowości. Realizuje również zadania z zakresu Ochrony środowiska – stała obsługa klienta, przygotowywanie Instrukcji magazynowania substancji chemicznych, Instrukcji składowania odpadów. Specjalność: prace na wysokości, bezpieczeństwo pracy z substancjami chemicznymi, gospodarka odpadami, ochrona wód.
Czy jest obowiązek wykonywania pomiarów oświetlenia zewnętrznego terenu firmy, np. dróg komunikacyjnych zewnętrznych w zakładzie? Jeżeli tak to z czego to wynika?
Lesław Zielińskibyły główny inżynier zarządzaniabezpieczeństwem pracy, rejestrowanyaudytor pomocniczy SZBP wg ISRS
Prowadząc szkolenie wstępne ogólne bhp pracowników należy przekazać im informacje na temat ich obowiązków i uprawnień odnoszących się do bezpieczeństwa pracy. Podczas tego szkolenia pracownicy powinni poznać nie tylko swoje powinności w zakresie bhp ale również powinności pracodawców i komórek organizacyjnych zakładu pracy. Podczas szkolenia wstępnego ogólnego bhp pracownicy powinni dowiedzieć się jakie obowiązki oraz uprawnienia nakładają przepisy prawa na ich pracodawcę, kierownika oraz służbę bhp. Przekazanie tych wiadomości podczas szkolenia z pewnością ułatwi Wam opracowana prezentacja. Możecie wykorzystać ją do przygotowania, jak i przeprowadzenia szkolenia wstępnego ogólnego.
Jakie wymagania powinien spełniać zakładowy magazyn paliwa, z którego tankowane są wyłącznie pojazdy zakładowe. Zbiornik jest podziemny. Tankowanie odbywa się za pomocą nalewaka z odmierzaczem.
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone