Kontrola trzeźwości pracowników po zmianach 2023. – uzupełnij swoją biblioteczkę

12.05.2023AKTUALNE

Choć wydaje się, że od 21 lutego br., już niemal każdy zainteresowany zakład pracy wprowadził kontrole trzeźwości pracowników, to w praktyce wiele firm nadal zmaga się z tym zadaniem. Być może w Twojej firmie jeszcze nie została wprowadzona taka możliwość? A może masz zastrzeżenia i wątpliwości co do wprowadzonych rozwiązań w tym zakresie? Może nadal zastanawiasz się, czy w ogóle i jak wdrożyć kontrolę trzeźwości pracowników w wewnętrznych przepisach? Oto podpowiedź, zajrzyj do publikacji: „Kontrola trzeźwości pracowników po zmianach – pytania i odpowiedzi”

Obowiązek zachowania trzeźwości w miejscu i czasie pracy to jeden z podstawowych obowiązków gwarantujących właściwy poziom bezpieczeństwa. Proces weryfikacji stanu trzeźwości pracowników był przez wiele lat wielce problematyczny. Brakowało bezpośrednich regulacji na gruncie prawa pracy. To się jednak zmieniło. Od 21 lutego 2023 r. pracodawca może badać trzeźwość z poziomu zakładu pracy. Jednak z wieloma ograniczeniami. Jakie są zatem przesłanki wprowadzenia kontroli trzeźwości? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? Jak przeprowadzić badanie w praktyce?

W książce „Kontrola trzeźwości pracowników po zmianach – pytania i odpowiedzi” eksperci z dziedziny prawa pracy i bhp wyjaśniają wszystkie wątpliwości dotyczące kontroli trzeźwości. Znajdziesz tu omówienie kwestii:

  • Doboru grupy pracowników do kontroli trzeźwości

  • Stanu po użyciu a stanu nietrzeźwości

  • Pracownika, który przeprowadzi pomiar trzeźwości

  • Badania na obecność narkotyków

Jeżeli jeszcze nie znasz tej pozycji, koniecznie zamów jeszcze dziś i uzupełnij swoją biblioteczkę: