Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów

Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego

Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.

Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.

Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.

Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP

wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu BHP wskazane przez ankietowanych:

43%
Najbardziej docenia aktualność treści
27%
Najbardziej docenia merytoryczność treści
16%
Najbardziej docenia możliwość indywidulanej konsultacji z ekspertem
55%
Klientów nie wskazuje jakichkolwiek obszarów do poprawy
9%
Klientów proponuje poprawę w zakresie merytoryki treści
68%
Klientów potwierdziło, że byliby skłonni do polecenia swoim znajomym portalu

Inne wskazywane zalety to:

  • Szkolenia i konferencje online
  • Obsługa klienta
  • Wzory dokumentów

Takie wyniki zobowiązują!

Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu BHP. Jednocześnie nie spoczywamy na laurach – zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.

Powiedz nam proszę, jakich tematów, materiałów lub nowych funkcjonalności oczekujesz od Portalu BHP. W podziękowaniu za wypełnienie ankiety przygotowaliśmy drobne upominki.

Aby przejść do ankiety, kliknij tutaj

Redakcja Portalu BHP

Poleć znajomemu

Noga złamana czy zwichnięta? Jak pomóc?

Właściwe udzielenie pierwszej pomocy zależy od prawidłowego rozróżnienia, czy mamy do czynienia ze złamaniem, czy ze zwichnięciem. Złamanie nogi można podejrzewać, gdy poszkodowany nie może nią poruszać, odczuwa ból i pojawia się u niego obrzęk bądź ma nienaturalnie ustawioną lub ugiętą nogę. Natomiast zwichnięcie ma miejsce, jeżeli występuje upośledzona ruchomość w stawie, ból, obrzęk, zasinienie, przymusowe ustawienie lub nienaturalna ruchomość.

Złamaną nogę unieruchamia się prosto i delikatnie poprzez unieruchomienie dwóch stawów sąsiadujących ze złamaniem. Nie można przy tym zapomnieć o zagrożeniu wstrząsem.

Wykorzystując prowizoryczną szynę, np. z ze złożonej gazety lub tektury można unieruchomić chorą nogę związując ją z drugą nogą. Należy przy tym pamiętać o ominięciu okolic złamania.

Ważne

Złamań z rotacją nie wolno obracać „na ich miejsce”, gdyż grozi to dodatkowym uszkodzeniem nerwów i naczyń krwionośnych.

Jeżeli mamy do czynienia ze złamaniem otwartym – odłam kostny przebił skórę – stabilizuje się go bardzo delikatnie, ranę zaś, przykrywa się opatrunkiem z gazy.

Ważne

Nie wolno amatorsko, doraźnie nastawiać złamań.

W przypadku zwichnięć trzeba unikać leczenia domowego i czekać aż „samo przejdzie”. Wynika to z faktu, iż zwichnięcia bywają trudniejsze w leczeniu niż złamania. Nieprawidłowe leczenie nawet niewinnie wyglądających urazów może doprowadzić do poważnej dysfunkcji ruchowej lub funkcjonalnej.

Pierwsza pomoc przy urazie stawu polega na jego unieruchomieniu i odciążeniu, a także zabezpieczeniu go przed szybko narastającą opuchlizną.

Ważne

Nie wolno samodzielnie nastawiać zwichnięć. Nie można również rozbierać poszkodowanego, zdejmować mu butów itp.

Wskazane jest, aby rozluźnić poszkodowanemu obuwie (ubranie) oraz warto unieść wyżej uszkodzoną kończynę.

To specjalista wyłącznie decyduje o dalszym postępowaniu, czyli ewentualnym zastosowaniu długotrwałego usztywnienia, okładów czy rozpoczęciu rehabilitacji ruchowej.

Autor: 

Adam M. Pietrzak

specjalista w zakresie

anestezjologii i medycyny

ratunkowej

Autor: Adam Pietrzak

Lekarz, specjalista z zakresu anestezjologii i medycyny ratunkowej, członek Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskiego Towarzystwa Medycyny
Słowa kluczowe:
pierwsza pomoc