Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów

Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego

Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.

Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.

Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.

Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP

wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu BHP wskazane przez ankietowanych:

43%
Najbardziej docenia aktualność treści
27%
Najbardziej docenia merytoryczność treści
16%
Najbardziej docenia możliwość indywidulanej konsultacji z ekspertem
55%
Klientów nie wskazuje jakichkolwiek obszarów do poprawy
9%
Klientów proponuje poprawę w zakresie merytoryki treści
68%
Klientów potwierdziło, że byliby skłonni do polecenia swoim znajomym portalu

Inne wskazywane zalety to:

  • Szkolenia i konferencje online
  • Obsługa klienta
  • Wzory dokumentów

Takie wyniki zobowiązują!

Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu BHP. Jednocześnie nie spoczywamy na laurach – zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.

Powiedz nam proszę, jakich tematów, materiałów lub nowych funkcjonalności oczekujesz od Portalu BHP. W podziękowaniu za wypełnienie ankiety przygotowaliśmy drobne upominki.

Aby przejść do ankiety, kliknij tutaj

Redakcja Portalu BHP

Poleć znajomemu

Stawiamy pracę na nogi, czyli ergonomia biura w praktyce

Stawiamy pracę na nogi, czyli ergonomia biura w praktyce

Jak wskazują wyniki ostatnich badań Loudhouse 2016, rocznie w pozycji siedzącej spędzamy nawet 1400 godzin. Natomiast, według wyników Ergotestu 2015, nawet 51,6%1 stanowisk nie spełnia nawet podstawowych wymagań zdrowotnych. Na szczęście istnieją rozwiązania, które dają komfort i wspierają nasze zdrowie, także w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Jednym z nich jest praca na stojąco. Czy rzeczywiście jest tak skuteczna?

Ergonomia to obecnie trend numer jeden w zakresie aranżacji przestrzeni biurowej. Źle dopasowane meble są nie tylko niewygodne i niezdrowe, ale też zmniejszają efektywność pracy. Jak to zmienić? O ergonomii należy myśleć szeroko – w kontekście całego biura. Warto jednak zacząć od najważniejszego miejsca, czyli stanowiska pracy.

Przeciętna osoba zatrudniona na pełen etat spędza niemal ¼ roku w firmie. Dlatego to, w jaki sposób zorganizowane jest jej stanowisko pracy ma ogromne znaczenie. Źle dopasowane biurko, fotel czy nieprawidłowa pozycja sprawiają, że 70% osób skarży się na dyskomfort fizyczny w biurze. Stosowanie zasad ergonomii jest nie tylko korzystne dla zdrowia pracowników, ale też uzasadnione biznesowo. Aż 66% Polaków deklaruje, że będąc zdrowszym, swoje zadania wykonywaliby po prostu lepiej2. Co zatem zrobić, żeby przestrzeń biurowa spełniała swoje zadanie?

Najnowsze trendy w architekturze biurowej motywujące do większego ruchu i umożliwiające dynamiczną pracę w różnych pozycjach to odpowiedź na potrzeby pracowników. Brytyjczycy zbadali, że przebywając minimum osiem godzin w biurze, ruszamy się statystycznie tylko 30 minut. Warto więc zadbać o każdy, nawet najmniejszy wysiłek. Jednak krótki spacer czy podejście do okna, to trochę za mało, by stymulować mózg i zadbać o kręgosłup. Eksperci alarmują – wstań! A rynek odpowiada rewolucją na stojąco, czyli rozwiązaniami szytymi na miarę współczesnego pracownika biurowego.

Już Hemingway pracował stojąc przy biurku, rzadko korzystał z krzesła. Wówczas przypisywano takie przyzwyczajenie lepszej pracy twórczej. Obecnie to trend numer jeden, zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców.

- Najwięcej szkód przynosi długotrwale utrzymana wymuszona pozycja zgięciowa kręgosłupa. Jej efektem są tzw. okrągłe plecy. W długim okresie może to prowadzić do pojawienia się dolegliwości bólowych, zwiększenia napięcia mięśni barków i problemów ze stawami. Natomiast podczas stania nasz kręgosłup odpoczywa, wywierany jest na niego znacznie mniejszy nacisk. Długotrwała pozycja siedząca to zabójca dla zdrowia. Dobrze, że projektanci mebli i wzornictwa promują modę na pracę stojącą lub dynamiczną, w trybie sit and stand, czyli zamienne stosowanie pozycji przy biurku. Dzięki temu motywujemy się do częstszego ruchu i dbamy o właściwą postawę ciała. A wyprostowane plecy to już połowa sukcesu – przekonuje Andrzej Rudawski z kliniki rehabilitacyjnej Columna Medica.

Postaw pracę na nogi

Nowoczesne rozwiązania dedykowane przestrzeni office coraz częściej sprzyjają wykonywaniu obowiązków właśnie w pozycji stojącej. Sama koncepcja ma długą historię, a wśród jej zwolenników, można znaleźć osoby, które na stałe zapisały się na kartach historii. Należeli do nich chociażby Leonardo da Vinci, Winston Churchill czy Benjamin Franklin, którzy preferowali działać właśnie na stojąco.

W dzisiejszych czasach projektanci mebli dostarczają rozwiązania, które dodatkowo ułatwiają taką pracę. Jednym z rozwiązań wspierających efektywność i komfort prac są nowoczesne biurka z regulowaną wysokością blatu.

- Przystosowane ergonomicznie miejsca pracy oraz biurka z możliwością regulacji blatu ułatwiają zachowanie prawidłowej postawy, ograniczając, bądź całkowicie niwelując problemy zdrowotne pracowników. Zmiana wysokości biurka pozwala też na dostosowanie miejsca pracy do wzrostu i potrzeb osoby zatrudnionej. Dlatego stanowisko spełni wymogi ergonomii nawet w przypadku, gdy korzystają z niego osoby o różnym wzroście. Rozwiązania typu sit and stand sprawdzają się w wielu sytuacjach, od pracy indywidualnej, po działania zespołowe. Pozwalają one w bardzo szybki i intuicyjny sposób na zmianę pozycji z siedzącej na stojącą bez konieczności odrywania się od wykonywanych zadań. Na rynku dostępne są rozwiązania elektryczne i pneumatyczne. Manualny mechanizm Stand Up jako jedyny umożliwia płynną i szybką zmianę wysokości, dzięki czemu wszystkie przedmioty mogą pozostać na biurku - mówi Zuzanna Mikołajczyk, Dyrektor ds. Marketingu i Handlu, Członek Zarządu Mikomax Smart Office. 

Szybsze stojące spotkanie

Firmowe spotkania to nieodzowny element pracy biurowej, który pochłania nawet 31 godzin w ciągu miesiąca. To dużo. Co ważne, tylko połowę tego czasu spędzamy produktywnie3. Jest jednak na to sposób – zmiana pozycji. W tym celu nie jest konieczne aranżowanie dedykowanego pomieszczenia z wysokimi stołami. Wykorzystując system czterech złączonych biurek typu Stand Up, po podniesieniu blatów, mamy możliwość zmiany miejsca pracy indywidualnej do trybu pracy projektowej lub też stworzenia strefy dostosowanej właśnie do spotkań na stojąco. Badania pokazują, że trwają one nawet o 34% krócej niż tradycyjne zebrania4. Takie rozwiązanie jest nie tylko efektywne, ale też ważne ze względów biznesowych – poprawia jakość pracy i samopoczucie zespołu. Potwierdzają to światowe zalecenia. Dla przykładu według Public Health England, osoba pracująca w biurze powinna spędzać minimum 2 godziny stojąc bądź spacerując, co w przypadku klasycznego trybu pracy nie zawsze jest realizowane.

- Warto pamiętać, że zmiana pozycji, w której realizujemy zadania służbowe może mieć pozytywne przełożenie nie tylko na zdrowie. Stojąc pozostajemy w gotowości do działania, jesteśmy lepiej skoncentrowani i unikamy spadku energii, który doświadczamy siedząc. Co ciekawe, już na etapie projektowania budynku biurowego architekci myślą o ergonomii. Dlatego np. toalety czy pomieszczenia socjalne umieszczane są tak, by wymusić krótki spacer w ciągu pracy. Ergonomiczna przestrzeń to jednak nie tylko taka, która dba o nasze zdrowie, ale wspiera także efektywność i wymianę informacji, np. poprzez odpowiednie poprowadzenie ciągów komunikacyjnych, które prowokują pracowników do interakcji. Dodatkowo, wdrażane są rozwiązania, które pozwalają na większą mobilność pracowników w ramach biura czy też sprawdzą się jednocześnie jako miejsce do pracy indywidualnej i zespołowej – dodaje Zuzanna Mikołajczyk, Mikomax Smart Office.

Nowoczesne biura stawiają na elastyczne rozwiązania, których poszczególne strefy aktywności przenikają się, umożliwiając maksymalne wykorzystanie potencjału przestrzeni. Bazują na tworzeniu dedykowanych mini stref, które umożliwiają pracę o różnej dynamice, a przy tym spełniające wymogi ergonomii. Tak rysuje się przyszłość biur.


Zuzanna Mikołajczyk, Mikomax Smart Office

Andrzej Rudawski, klinika rehabilitacji Columna Medica

1 Ergotest 2015, Ergonomia komputerowego stanowiska pracy

2 Bupa, 2015, Zdrowie w miejscu pracy – diagnoza i oczekiwane zmiany

3https://www.atlassian.com/time-wasting-at-work-infographic

4 https://business.missouri.edu/sites/default/files/bluedorn_turban_love_1999_jap.pdf