Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów
Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego
Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.
Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.
Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.
Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP
wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu BHP wskazane przez ankietowanych:
Inne wskazywane zalety to:
- Szkolenia i konferencje online
- Obsługa klienta
- Wzory dokumentów
Takie wyniki zobowiązują!
Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu BHP. Jednocześnie nie spoczywamy na laurach – zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.
Powiedz nam proszę, jakich tematów, materiałów lub nowych funkcjonalności oczekujesz od Portalu BHP. W podziękowaniu za wypełnienie ankiety przygotowaliśmy drobne upominki.
Redakcja Portalu BHP
Wymagania związane z ręcznymi pracami transportowymi
Jednym z obowiązków pracodawcy przed dopuszczeniem pracownika do ręcznych prac transportowych jest przeszkolenie go w dziedzinie bhp, w szczególności w zakresie prawidłowych sposobów wykonywania ręcznych prac transportowych, w trybie określonym w odrębnych przepisach.
Przed rozpoczęciem pracy przez pracownika wykonującego ręczne prace transportowe powinien on również uzyskać od pracodawcy informacje dotyczące przemieszczanego przedmiotu, tj. masy i położenia środka ciężkości, zwłaszcza gdy masa jest nierównomiernie rozłożona oraz informacje o wszystkich aspektach bhp oraz wymaganiach ergonomii, w tym o wynikach oceny ryzyka zawodowego oraz o środkach bezpieczeństwa zapobiegających urazom, zwłaszcza kręgosłupa.
Ręczne przemieszczanie i przewożenie ciężarów o masie przekraczającej ustalone normy jest niedopuszczalne.
Powierzchnia, po której są przemieszczane ręcznie przedmioty, powinna być:
-
równa,
-
stabilna i
-
nieśliska,
a drogi i ciągi komunikacyjne muszą być:
-
drożne,
-
niezastawione np. składowanymi materiałami, pojemnikami.
Maksymalna masa przenoszonych przedmiotów
Masa przedmiotów podnoszonych i przenoszonych przez jednego pracownika nie może przekraczać 30 kg przy pracy stałej. Przy pracy dorywczej dopuszczalna masa wzrasta do 50 kg.
Niedopuszczalne jest ręczne przenoszenie przedmiotów o masie przekraczającej 30 kg na wysokość powyżej 4 m lub na odległość przekraczającą 25 m.
Czynności zabronione
Nie można ręcznie podnosić i przenosić ciężarów o masie przekraczającej:
-
12 kg – przy pracy stałej,
-
20 kg – przy pracy dorywczej (do 4 razy na godzinę w czasie zmiany roboczej).
Zabronione jest również ręczne przenoszenie pod górę (po pochylniach, schodach itp., których maksymalny kąt nachylenia przekracza 30°, a wysokość 5 m) ciężarów o masie przekraczającej:
-
8 kg – przy pracy stałej,
-
15 kg – przy pracy dorywczej (do 4 razy na godzinę w czasie zmiany roboczej).
Dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią zabronione są prace:
-
wymienione wcześniej, jeżeli występuje przekroczenie 1/4 określonych w nich wartości,
-
w pozycji wymuszonej,
-
w pozycji stojącej łącznie ponad 3 godziny w czasie zmiany roboczej.
Waldemar Klucha
specjalista ds. bezpieczeństwa pracy