Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów
Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego
Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.
Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.
Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.
Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP
wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu BHP wskazane przez ankietowanych:
Inne wskazywane zalety to:
- Szkolenia i konferencje online
- Obsługa klienta
- Wzory dokumentów
Takie wyniki zobowiązują!
Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu BHP. Jednocześnie nie spoczywamy na laurach – zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.
Powiedz nam proszę, jakich tematów, materiałów lub nowych funkcjonalności oczekujesz od Portalu BHP. W podziękowaniu za wypełnienie ankiety przygotowaliśmy drobne upominki.
Redakcja Portalu BHP
Zmienią się wymagania bhp przy niebezpiecznych energetycznych pracach eksploatacyjnych
Od 24 października wejdą w życie nowe regulacje w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych. Zgodnie z nimi, niebezpieczne prace eksploatacyjne w energetyce mają być prowadzone według jednoznacznie określonej kolejności. Przepisy te porządkują i dookreślają więcej szczegółowych wymagań bhp odnoszących się do niebezpiecznych energetycznych prac eksploatacyjnych.
Przy organizacji niebezpiecznych prac przy urządzeniach energetycznych w zakresie ich obsługi, konserwacji, remontów, montażu i kontrolno-pomiarowym będzie trzeba uwzględniać wymagania instrukcji eksploatacji.
Organizacja takich prac ma polegać na skoordynowaniu ich z ruchem urządzeń energetycznych. Chodzi tu przede wszystkim o:
-
ustalenie zakresu i kolejności czynności łączeniowych dotyczących przygotowania oraz likwidacji strefy pracy (gdy jest to konieczne z uwagi na bezpieczeństwo lub stosowaną technologię),
-
wydanie odpowiedniego zezwolenia (na przygotowanie, przekazanie i likwidację strefy pracy),
-
określenie kolejności wykonywania, przerwania, wznowienia lub zakończenia prac,
-
wydanie zezwolenia dotyczącego uruchomienia urządzeń, które w związku z wykonywaną przy nich pracą były wyłączone z ruchu.
Kolejnym etapem ma być bezpieczne przygotowanie i przekazanie strefy pracy, czyli działania polegające na:
-
pozyskaniu zezwolenia na czynności łączeniowe,
-
wyłączeniu z ruchu urządzeń, gdy wymaga tego technologia lub bezpieczeństwo, a także zabezpieczeniu ich przed przypadkowym uruchomieniem bądź innymi zagrożeniami,
-
użyciu obowiązkowych zabezpieczeń na wyłączonych urządzeniach i sprawdzeniu, czy usunięto takie czynniki stwarzające zagrożenie, jak napięcie, ciśnienie, woda, gaz oraz temperatura,
-
oznaczeniu strefy znakami lub tablicami bezpieczeństwa,
-
przekazaniu kierującemu zespołem pracowników informacji o zagrożeniach w samej strefie i jej najbliższym otoczeniu,
-
dopuszczeniu do pracy.
Następnie będzie można przejść do rozpoczęcia i wykonania pracy. Na tym etapie należy zapewnić:
-
dobranie odpowiednich osób do wykonania poleconej pracy,
-
skontrolowanie (przez kierownika zespołu) przygotowania strefy pracy i – w razie braku zastrzeżeń – przejęcie jej,
-
poinformowanie pracowników o zagrożeniach w strefie pracy i jej bezpośrednim sąsiedztwie, a także metodach bezpiecznej pracy,
-
egzekwowanie od pracowników używania odpowiednich ochron osobistych, ale także odzieży i obuwia roboczego oraz narzędzi i sprzętu,
-
bezpieczne wykonywanie pracy.
Natomiast zakończenie pracy i likwidacja jej strefy mają polegać na:
-
kontroli faktycznego skończenia pracy i usunięcia z jej strefy sprzętu oraz narzędzi,
-
opuszczeniu strefy przez pracowników,
-
usunięciu stosowanych środków ochronnych,
-
wydaniu informacji o końcu pracy i gotowości urządzeń lub instalacji do ruchu.
Z momentem wejścia w życie nowych przepisów przestanie obowiązywać rozporządzenie ministra gospodarki z 17 września 1999 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych (Dz.U. nr 80, poz. 912).
Rozporządzenie ministra gospodarki z 28 marca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (Dz.U. z 2013 r. poz. 492).
Podobne artykuły
- Instrukcje w pomieszczeniu ciepłowni
- Podstawą będzie opracowanie szczegółowych list zagrożeń przy poszczególnych pracach w energetyce
- Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (Dz.U. z 2019 r., poz. 1830)
- Nowe wymagania bhp przy organizacji i realizacji widowisk
Podobne porady
- Instrukcje w pomieszczeniu ciepłowni
- Podstawą będzie opracowanie szczegółowych list zagrożeń przy poszczególnych pracach w energetyce
- Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (Dz.U. z 2019 r., poz. 1830)
- Nowe wymagania bhp przy organizacji i realizacji widowisk