Poleć znajomemu

Różne zastosowania czyściw wielokrotnego użytku

Różne zastosowania czyściw wielokrotnego użytku

Usuwanie tłuszczów, olejów, rozpuszczalników i innych zanieczyszczeń w przemyśle i produkcji może być kłopotliwe. Stosowanie czyściw papierowych czy zwykłych szmat rodzi problem z ich skutecznością i utylizacją. Rozwiązaniem są czyściwa MEWA. Wyjątkowa struktura powierzchni czyściw oraz ich wydajność sprawiają, iż czas czyszczenia jest krótszy. Natomiast kompleksowa usługa świadczona przez firmę rozwiązuje kłopot z ich usuwaniem.

Czyściwa MEWA oferowane są w ramach tzw. pełnej usługi, co oznacza, iż po użyciu nie lądują w koszu z odpadami, lecz są odbierane przez firmę MEWA od klienta, prane ekologicznie, a następnie, czyste już czyściwa, są ponownie dostarczane klientowi. Stanowi to istotne odciążenie, bowiem klient nie musi się już troszczyć o zamawianie nowych czyściw i utylizację zużytych. MEWA przejmuje za klienta wszystkie obowiązki dotyczące sprawozdawczości wobec organów ochrony środowiska. Ma on zatem pewność, iż wszelkie formalności z tym związane zostaną załatwione we właściwy sposób.

Szeroki wybór czyściw

W ofercie znajdują się cztery różne wysokiej jakości produkty:

  • MEWATEX® - trwałe czyściwo do wszelkich zastosowań,

  • MEWATEX® PLUS – miękkie i delikatne czyściwo do wrażliwych powierzchni,

  • MEWATEX® ULTRA – delikatne czyściwo do wszelkich powierzchni o delikatnej i wrażliwej na uszkodzenia strukturze,

  • MEWA PROTEX® - najlepsze czyściwo do powierzchni o najwyższych wymaganiach.

Klient może zatem dobrać odpowiedni rodzaj czyściwa do danego obszaru zastosowań oraz ilość czyściw, potrzebną do wykorzystania w jego zakładzie lub warsztacie.

Wiele doskonałych właściwości…

Najwyższej jakości przędza oraz specjalne techniki tkania sprawiają, iż czyściwa MEWA posiadają optymalne właściwości chłonne i polerujące.

Czyściwa MEWA są trwałe i odznaczają się doskonałą chłonnością i efektywnością czyszczenia. Specjalnie przygotowana przędza bawełniana gwarantuje efektywne czyszczenie powierzchni szczególnie wrażliwych na uszkodzenia, bez pozostawiania na nich kłaczków. Natomiast specjalny rodzaj przędzy silnie chłonnej tkaniny, z jakiej wykonane są czyściwa, sprawia, że czyściwo bardzo szybko wchłania ilość cieczy, która stanowi wielokrotność jego ciężaru.

Troska o środowisko

Czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA są bardziej trwałe i przyjazne dla środowiska, niż czyściwa papierowe czy te ze starych szmat, które często wykorzystywane są do czyszczenia, stając się potem odpadami. Ponadto wyjątkowa struktura powierzchni czyściw oraz ich wydajność sprawiają, iż czas czyszczenia jest krótszy, o ok. 35%, w porównaniu z czyszczeniem z wykorzystaniem papierowych czyściw.

„Fakt, iż czyściwa MEWA są produktem wielokrotnego zastosowania, pozwala ograniczyć ilość powstających niebezpiecznych odpadów, bowiem nasze czyściwa mogą być prane i wykorzystywane ponownie do 50 razy.”, wyjaśnia Piotr Borowczyk, kierujący przedstawicielstwem firmy MEWA w Polsce.