Pytania i odpowiedzi
Ręczne przenoszenie pacjentów przez pielęgniarki
Pytanie: Czy podczas naprawy (awarii) windy w szpitalu pielęgniarki i sanitariuszki mogą transportować pacjenta na noszach po schodach np. II piętro? Zgodnie z Kodeksem pracy i rozporządzeniem Rady Ministrów z 1996 r. w sprawie wykazu prac szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet zabronione jest ręczne przemieszczanie ciężarów przez kobiety w górę. Zaznaczam, że taka sytuacja może zdarzyć się 1-2 razy w tygodniu do czasu wymiany windy. »
Dokumentacja powypadkowa dla ucznia
Pytanie: Chciałem zapytać o sporządzenie dokumentacji powypadkowej dla ucznia -jest to osoba niepełnoletnia i nie ma dowodu osobistego (co jest wymagane w protokole ustalenia okoliczności powstania wypadku), uczeń jest zatrudniony i są odprowadzane wszystkie składki. Jakie trzeba sporządzić dokumenty, czy takie jak u każdego innego pracownika, czy trzeba coś więcej, czym zastąpić serię i numer dowodu osobistego? »
Rodzaj napojów profilaktycznych
Pytanie: Na stanowisku pracy magazyniera po przeprowadzeniu pomiarów wydatku energetycznego wyniki wykazały, że wynosi on powyżej 2 000 kcal, co oznacza, że posiłki profilaktyczne i napoje powinny być wydawane przez cały rok. Jak rozwiązać sprawę z napojami? Czy podzielić to na dwa sezony, czyli zimy i ciepły, i wydawać dwa rodzaje napoi, czy wprowadzić tylko jeden rodzaj napoi przez cały rok? Byłabym wdzięczna za podanie kilku przykładów napoi profilaktycznych. »
Badania profilaktyczne i szkolenie wstępne bhp pracownika przenoszonego na stanowisko kierownicze
Pytanie: Czy pracownik powołany na stanowisko kierownicze musi być skierowany na badania profilaktyczne wstępne w związku ze zmianą stanowiska pracy i odbyć instruktaż wstępny i stanowiskowy ( posiada instruktaż na stanowisku pracownika biurowego)? »
Bezpiecznie w pracyWięcej

Artykuły powstały przy współpracy ekspertów firmy Raw-Pol