Sklep
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 26 lipca 2024 r. w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym, mutagennym lub reprotoksycznym w środowisku pracy obowiązkiem pracodawcy jest prowadzenie rejestru prac, których wykonywanie powoduje konieczność pozostawania w kontakcie z substancjami chemicznymi, ich mieszaninami, czynnikami lub procesami technologicznymi o działaniu rakotwórczym, mutagennym lub reprotoksycznym. Jednak przepisy nie podają w sposób obligatoryjny, wzoru tego rejestru. Określają jedynie, jakie dane taki rejestr powinien zawierać. W celu ułatwienia prowadzenia przedmiotowego rejestru ekspert Portalu BHP przygotował jego wzór. Jest on w wersji edytowalnej, dzięki czemu możesz bezpośrednio po jego pobraniu wprowadzać do niego dane, albo dostosować go do swoich potrzeb. Pobierz dokument, oszczędź swój czas, miej pewność, że wprowadzasz wszystkie wymagane dane.
Zgodnie z przepisami rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 22 kwietnia 2005 r. w sprawie szkodliwych czynników biologicznych dla zdrowia w środowisku pracy oraz ochrony zdrowia pracowników zawodowo narażonych na te czynniki obowiązkiem pracodawcy jest prowadzenie rejestru prac narażających pracowników na działanie szkodliwego czynnika biologicznego zakwalifikowanego do 3 lub 4 grupy zagrożenia. Jednak rozporządzenie to nie zawiera wzoru tego dokumentu, a jego przepisy określają jedynie wskazówki, co powinno być uwzględnione w takim rejestrze. Zatem ekspert Portalu bhp opracował przykładowy wór rejestru prac narażających pracowników na działanie szkodliwego czynnika biologicznego zakwalifikowanego do 3 lub 4 grupy zagrożenia. Możesz go pobrać i dołączyć do dokumentacji bhp w zakładzie pracy
Skąd mam wziąć rejestr prac narażających pracowników na działanie szkodliwych czynników biologicznych, jaki akt prawny reguluje lub ustala wzór takiego rejestru?
Marcin Papierzprawnik specjalizujący sięw prawie pracy i bhp
Jak powinien wyglądać rejestr prac, które powinny być wykonywane przez co najmniej dwie osoby? Jak ma wyglądać rejestr prac niebezpiecznych, żeby spełniał wszelkie wymogi w tym zakresie?
Tomasz Zwolak prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy
Obserwuj nas
2023 © Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
Copyright © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone