Obowiązki służby BHP – praktyczne wskazówki

Kamil Szyszkiewicz
19.09.2023AKTUALNE

W 2023 r. obchodzimy 70-lecie powołania Służby BHP. Służba BHP powstała 1 sierpnia 1953 r. na podstawie uchwały Prezydium Rządu w sprawie zapewnienia postępu w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. 19 września obchodzimy zaś Dzień Pracownika Służby BHP. Dlatego też warto przypomnieć pracodawcom oraz pracownikom służby BHP i wszystkim osobom, które zajmują się bezpieczeństwem i higieną pracy o zakresie obowiązków służby BHP. Mając to na uwadze, Portal BHP przygotował webinar „Obowiązki służby BHP – praktyczne wskazówki”. Ekspert Portalu BHP, doświadczony pracownik służby BHP, omawia w nim zadania służby BHP w ujęciu praktycznym. Przypomnij sobie, do czego zobligowana jest służba BHP i jak powinna realizować swoje zadania.

Podczas webinaru ekspert wyjaśnia:

  • Kiedy zachodzi obowiązek utworzenia komórki służy BHP w zakładzie pracy?

  • Jakie wymagania kwalifikacyjne powinna posiadać osoba zatrudniania w służbie BHP?

  • W jaki sposób zdobyć kwalifikacje do pracy w służbie BHP?

  • Co należy do zadań służby BHP?

  • Jak realizować obowiązki służby BHP?

Służba BHP
Typ: Dokument PDF | Rozmiar: 247.38 KB
Uzyskaj dostęp
Służba BHP
Typ: Dokument PPT | Rozmiar: 996.94 KB

Uzyskaj dostęp do Portalu BHP a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie i ujednolicone akty prawne (24h/dobę)
  • Baza ponad 5 000 porad prawnych i artykułów o tematyce BHP
  • Gotowe do wykorzystania rozwiązania, które możesz wdrożyć także u siebie
  • Poczucie bezpieczeństwa podczas podejmowania codziennych decyzji

Jeśli posiadasz konto zaloguj się

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić
jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Płatność PayU
29.00 zł netto (35.67 zł brutto)

Płatność SMS
29 zł netto (35.67 zł brutto)

Autor
Inżynier bezpieczeństwa i higieny pracy, absolwent Politechniki Łódzkiej, główny specjalista ds. bhp, wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu bhp. Na co dzień zarządza działem bhp w firmie produkcyjnej z branży meblarskiej. Specjalizuje się w zagadnieniach: wypadków przy pracy, szeroko pojętej oceny ryzyka, zgodności maszyn z wymaganiami minimalnymi, popularyzacji bezpiecznej pracy. Organizator dni bezpieczeństwa oraz uczestnik kilku edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”.

Poradnia 48 Portalu BHP

Jeśli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z indywidualnej porady grona naszych wybitnych Ekspertów.

Bądź codziennie na bieżąco ze zmianami w branży BHP, dzięki aplikacji stworzonej przez najlepszych Ekspertów.