Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów
Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego
Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.
Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.
Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.
Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP
wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu BHP wskazane przez ankietowanych:
Inne wskazywane zalety to:
- Szkolenia i konferencje online
- Obsługa klienta
- Wzory dokumentów
Takie wyniki zobowiązują!
Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu BHP. Jednocześnie nie spoczywamy na laurach – zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.
Powiedz nam proszę, jakich tematów, materiałów lub nowych funkcjonalności oczekujesz od Portalu BHP. W podziękowaniu za wypełnienie ankiety przygotowaliśmy drobne upominki.
Redakcja Portalu BHP
Eko odzież robocza i ochronna

Czy wiesz, że odzież robocza i ochronna też może być ekologiczna? Tak, są już ubrania wykonane z materiału, mającego w swoim składzie 65% poliestru pozyskanego z recyklingu butelek PET i odpadów przemysłowych. Myślisz, że taki materiał nie nadaje się na ubranie robocze? A jednak odzież uszyta z tego materiału spełnia wymogi Rozporządzenia 2016/425. Czyli możesz mieć odzież roboczą i ochronną w 100% ekologiczną i zarazem funkcjonalną.
2,5 mln ton odpadów tekstylnych
Właśnie tyle ton odpadów tekstylnych wytwarza się w Polsce każdego roku. Jak podaje raport Naturativ „Slow life w Polsce 2018”, przemysł odzieżowy jest drugim największym trucicielem planety. Na szczęście w zakresie ekologii marki odzieżowe nie pozostają w tyle – jak podaje raport opracowany przez Greenpeace, aż 80 z tych, które zobowiązały się do bardziej przyjaznych dla środowiska systemów produkcyjnych, poczyniło znaczące postępy w realizacji swoich celów.
Wzrasta też świadomość ludzi w zakresie recyklingu. Według raportu „EKOświadomość Polaków”, 78% badanych posiada wiedzę na temat recyklingu odzieży i tekstyliów.
Drugie życie plastikowych butelek i odpadów przemysłowych
Przykładem innowacji na rynku odzieży roboczej jest materiał TenCate Tecawork™ Ecogreen ™, w 100% składający się z komponentów przyjaznych środowisku:
- 65%. to poliester pozyskany z recyklingu butelek PET i odpadów przemysłowych,
- 35% to włókna Lyocell wyprodukowane z odnawialnej miazgi drzewnej.
Chociaż mogłoby się wydawać, że ubranie powstałe z takiej mieszanki będzie niewygodne, to w rzeczywistości ma ono o 50% wyższą zdolność absorpcji wilgoci względem klasycznej mieszanki bawełny z poliestrem, a ponadto jest bardzo delikatne i przyjemne w dotyku, a zarazem wytrzymałe. Spełnia również wymogi Rozporządzenia 2016/425.
– Byliśmy pierwszym producentem, który zdecydował się na przygotowanie kolekcji odzieży ochronnej kategorii I, która w 100 % bazuje na ekologicznych rozwiązaniach. Wtedy to było wielkie wyzwanie, ale teraz już wiemy, że był to milowy krok na rynku odzieży roboczej w Polsce. Kolekcja Krystian ProEco bazująca na materiałach ekologicznych wpasowała się w potrzeby naszych klientów, a także została uznana przez specjalistów, o czym świadczy złoty medal MTP w kategorii „Środki ochrony indywidualnej i zbiorowej”, na Międzynarodowych Targach Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2018 przyznany za bluzę i ogrodniczki z kolekcji – mówi Elżbieta Rogowska, wieceprezes zarządu w PW Krystian, członek Koalicji Bezpieczni w Pracy.
200 tys. litrów wody na produkcję T-shirta i jeansów
Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez WWF dokładnie 200 tys. litrów wody jest zużywanych do uprawy bawełny niezbędnej do wyprodukowania jednego T-shirta i pary jeansów. Ponadto szacuje się, że jej uprawy pochłaniają nawet 10 % wszystkich wyprodukowanych na świecie pestycydów. – Jesteśmy świadomi tego, jak bardzo produkcja bawełny eksploatuje naturalne zasoby, nawet bawełna z kontrolowanych upraw, której obróbka nieodwracalnie dewastuje środowisko – mówi Ewa Gawrysiak, menadżer ds. klientów końcowych na Europę Wschodnią i Rosję w firmie TenCate Protective Fabrics, członek Koalicji Bezpieczni w Pracy. – Właśnie dlatego zastąpiliśmy bawełnę włóknem drzewnym, które pochodzi z kontrolowanych upraw, a jego obróbka odbywa się w zamkniętym cyklu, dzięki czemu żadne chemikalia nie wracają do środowiska.
Producenci odzieży powinni nieustannie podążać za globalnymi zmianami, z jednej strony w zakresie wzrostu gospodarczego i wynikającego z niego wysokiego konsumpcjonizmu, a z drugiej coraz większej świadomości ekologicznej. Zmniejszanie ilości odpadów poprzez wykorzystanie plastików oraz zastępowanie bawełny celulozą drzewną – miejmy nadzieję, że niedługo będzie to norma na rynku odzieży roboczej w Polsce i na świecie.
Koalicji Bezpieczni w Pracy
Podobne artykuły
- Podczas upałów pamiętajmy o odpowiedniej odzieży roboczej i ochronnej
- Czyściwo – nie zwykła szmatka do czyszczenia
- Odzież robocza i ochronna dla nauczyciela wf-u
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz.U. z 2003 r. nr 47, poz. 401)
Podobne porady
- Podczas upałów pamiętajmy o odpowiedniej odzieży roboczej i ochronnej
- Czyściwo – nie zwykła szmatka do czyszczenia
- Odzież robocza i ochronna dla nauczyciela wf-u
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz.U. z 2003 r. nr 47, poz. 401)