Badanie Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń naszych klientów
Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego
Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.
Badanie SRP© zostało przeprowadzone w kwietniu i maju 2018 r. przez Marketing Relacji Sp. z o.o. wśród Klientów czterech portali internetowych Wiedzy i Praktyki: www.portalfk.pl, www.portalkadrowy.pl, www.portalbhp.pl oraz www.portaloswiatowy.pl.
Ankieterzy zapytali losowo dobranych 1000 Klientów Wiedzy i Praktyki, na ile są zadowoleni z portalu, co według nich jest jego największą zaletą i czy jest coś, co należałoby poprawić. Klientów, którzy ocenili dany portal w skali od 4 do 6, zapytaliśmy także, czy byliby skłonni polecić go swojemu znajomemu.
Wskaźnik satysfakcji Klientów WIP
wyniósł aż +56. Jest to wyjątkowo wysoki wynik w stosunku do średniej statystycznej wynoszącej -27.

Kluczowe zalety Portalu BHP wskazane przez ankietowanych:
Inne wskazywane zalety to:
- Szkolenia i konferencje online
- Obsługa klienta
- Wzory dokumentów
Takie wyniki zobowiązują!
Jesteśmy wdzięczni za tak pozytywną ocenę Portalu BHP. Jednocześnie nie spoczywamy na laurach – zależy nam na dalszym rozwoju i na udoskonaleniu obszarów, które – według naszych Klientów – wymagają jeszcze poprawy. Dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety.
Powiedz nam proszę, jakich tematów, materiałów lub nowych funkcjonalności oczekujesz od Portalu BHP. W podziękowaniu za wypełnienie ankiety przygotowaliśmy drobne upominki.
Redakcja Portalu BHP
Funkcja społecznego inspektora pracy jest przypisana do konkretnego pracodawcy
Komisja Prawna Głównego Inspektora Pracy stwierdziła w Stanowisku z 27 września 2012 r., że w myśl przepisów, w przypadku przejścia zakładu pracy lub jego części na nowego pracodawcę mandat społecznego inspektora pracy wygasa. Taki pracownik może pełnić funkcję społecznego inspektora pracy u nowego pracodawcy, ale tylko pod warunkiem, że zostanie ponownie wybrany przez pracowników tego pracodawcy.
Wybór społecznych inspektorów pracy, w myśl art. 6 ust. 6 ustawy o społecznej inspekcji pracy, przeprowadzają zakładowe organizacje związkowe na podstawie uchwalonych przez siebie wewnętrznych regulaminów. Stanowisko inspektora pełnić może pracownik danego zakładu pracy, będący członkiem związku zawodowego i niezajmujący stanowiska kierowniczego.
Art. 231 § 1 Kodeksu pracy zawiera zapis, że w razie przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę, staje się on z mocy prawa stroną w dotychczasowych stosunkach pracy. Dla przejmowanego pracownika skutkiem powyższych przekształceń jest zmiana podmiotowa po stronie pracodawcy. Staje się nim podmiot, na którego przechodzi zakład pracy lub jego część.
W wyroku z marca 2010 r. Sąd Najwyższy uznał, że mandat społecznego inspektora pracy wygasa z chwilą ustania bytu prawnego pracodawcy (jego zniesienia w wyniku regulacji ustawowych), u którego doszło do wyboru pracownika na społecznego inspektora pracy. W uzasadnieniu czytamy, że „Ustawa o społecznej inspekcji pracy – uchwalona w 1983 r. i w dużym stopniu anachroniczna
w obecnych warunkach społeczno-ekonomicznych – nie daje podstaw do przyjęcia, że mandat pochodzącego z wyboru społecznego grupowego inspektora pracy sięga poza byt prawny pracodawcy, u którego doszło do wyboru.”
Ponadto należy przyjąć, że do wygaśnięcia mandatu dochodzi również wtedy, gdy społeczny inspektor pracy przestaje być pracownikiem zakładu pracy, w którym został wybrany, mimo że nie jest to równoznaczne z rozwiązaniem czy wygaśnięciem stosunku pracy.
Marcin Śpiewakowski